Одјеци скандала у Мостару – Врањеш као „ноћна мора“, ципела у главу и покушај убиства /видео/

© Фото : Скриншот / Јутјуб / Mostar DroneСтадион Вележа
Стадион Вележа - Sputnik Србија, 1920, 23.09.2021
Незапамћени скандал догодио се у утакмици Премијер лиге Босне и Херцеговине између мостарског Вележа и бањалучког Борца – дуел је прекинут у 82. минуту, домаћи навијачи су упали на терен с намером да нападну главног арбитра и ривалске играче.
Навијачи су били бесни због суђења Сабрије Топаловића, тражили су пенал у 28. минуту који нису добили, а после гола Стојана Врањеша за 2:0 прекинули су меч.
Врањеш је био главна мета напада, постигао је два гола и само захваљујући фудбалерима Вележа, који су направили живи зид, остао је без повреда.
„Ваша ноћна мора“, прокоментарисао је Врањеш после утакмице.
Такве среће није био Јово Лукић, његов саиграч.
„Побегао сам са терена, кренуо сам у тунел и тада сам добио ципелу у главу“, навео је Лукић.
Судију Топаловића навијачи Мостара су „јурили“, сустигли су га и запалили његов аутомобил.
„Замислите да људи нису успели да побегну из запаљеног аутомобила? Чуо сам да им је убачена бакља у ауто... Изгорели би да нису излетели. Немам речи. То је покушај убиства“, навео је бивши фудбалски судија Огњен Ваљић.
Топаловић је успео да побегне и јавио се за „Дневни аваз“.
„Не смем ништа да коментаришем“, кратко је рекао Топаловић.
Исход свега је суспензија стадиона „Рођени“, смештеног у мостарском насељу Врапчићи, и регистрација утакмице резултатом 3:0 за Борац, с обзиром на то да фудбалери Вележа нису хтели да се врате на терен, а клуб је уз новчану казну изгубио и три бода.
Председник Вележа Шемсудин Хасић је добио казну двогодишње забране обављања функција у фудбалу.
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 22.09.2021
Навијачко безумље у БиХ: Тренера јурили мотком, судији запалили аутомобил /видео/