Катастрофа Барселоне у Лисабону! /видео/

© AP Photo / Armando FrancaНавијачи Бенфике прослављају гол против Барселоне
Навијачи Бенфике прослављају гол против Барселоне - Sputnik Србија, 1920, 29.09.2021
Други дан другог кола Лиге шампиона обележио је колапс Барселоне у Лисабону, пошто је посрнулог европског гиганта савладала Бенфика са 3:0.
Бенфика је апсолутно надиграла Барселону и дошла до прве победе у Групи Е.
Барселона је са друге стране претрпела и други пораз у Лиги шампиона, после уводног од Бајерна на домаћем терену.
Стрелац два гола био је Нуњез, у трећем и у 79. минуту, док се у међувремену у листу стрелаца уписао и Силва у 69.
Барса је током утакмице имала свега неколико шанси, али ниједном током 90+ минута није успела да шутне у оквир гола противника.
Погледајте голове са тог меча:
Што се осталих резултата тиче, у дербију другог дана другог кола Јувентус је изненадио првака Европе Челси и победио га у Торину са 1:0.
Манчестер јунајтед је некако преокренуо резултат код куће против Виљареала, голом Кристијана Роналда у 95. минуту, Бајерн је разбио Динамо Кијев са 5:0...
Ово су сви резултати другог кола Лиге шампиона:
Група Е:
Бајерн – Динамо Кијев 5:0
(Левандовски 12п, 27; Гнабри 68, Сане 74, Чупо-Мотинг 87)
Зенит – Малме 4:0
(Клаудињо 9, Кузјајев 49, Сутромин 80, Вендел 94)
Погледајте и резултате мечева одиграних у уторак:
Фудбалер Реал Мадрида, Бразилац Винисијус жуниор, током утакмице са Шерифом у Лиги шампиона