Обрадовићев Партизан поново славио у Хрватској

© Фото : Ivica Cavka / Сплит/Илија ЦавкаПартизан Сплит
Партизан Сплит - Sputnik Србија, 1920, 30.09.2021
Кошаркаши Партизана савладали су екипу Сплита резултатом 69:59 у другом колу АБА лиге.
Након победе у првом колу АБА лиге, кошаркаши Партизана везали су и други тријумф такође на гостовању у Хрватској, овога пута Сплиту.
Током прве четвртине изабраници Жељка Обрадовића играли су сигурно и на старту направили разлику од пет поена.
Доминантан је био Кевин Пантер који је погодио уз фаул и тако дао шансу да Партизан увећа предност која је већ током прве деонице игре била двоцифрена – 13:3.
Карло Жганец и Матео Кеџо вратили су Сплит у игре после неколико непрецизонсти у нападима црно-белих па су на крају четвртине смањили разлику – 17:15.
Капитен Партизана Раде Загорац отворио је другу четвртину новим поенима за свој тим, а испратио га је млади Словенац Грегор Глас тројком.
Током целе друге деонице црно-бели играли су доминантно, гости су потпуно стали у одбрани. Партизан је стекао предност од плус 16 поена.
На паузу је тим Жељка Обрадовића предвођен поенима Зека Ледеја отишао са резултатом – 38:24.
Највише што је домаћин могао да уради током треће деонице било је да умањи предност на десет поена, Партизан је играо константно, Ален Смаилагић био је разигран и у овој утакмици и показао да је важно појачање за београдски тим.
Током последње деонице игре, Сплит је прекинуо серију промашаја са дистанце, а Тони Перковић је био главни јунак који је постигао чак три тројке.
Два минута оред крај утакмице домаћини су спустили предност гостију на десет поена разлике, али Кевин Пантер био је ту у кључним тренуцима као и на претходном гостовању у Хрватској.
Тачку на утакмицу другог кола АБА лиге ставио је трећом тројком Американац Зек Ледеј који је са 15 поена, десет скокова и четири асистенције био најефикаснији у тиму црно-белих.
У Хрватској екипи највише је допринео Тони Перковић са 17 поена, три скока и две асистенције.