Фудбалери Црвене звезде против Клужа - Sputnik Србија

„Бомба“ Канге донела Звезди неочекивану победу у Бугарској!

Фудбалери Црвене звезде савладали су Лудогорец резултатом 1:0 на гостовању у оквиру другог кола Лиге Европе.
Звезда је у Разград отпутовала без четири стандардна првотимца – Борјана, Дегенека, Драговића и Катаија – али на крају освојила веома битна три бода.
Стрелац јединог гола на мечу био је Гелор Канга у 64. минуту.
После два одиграна кола шампион Србије је на првом месту са максималних шест бодова.
У трећем колу Групе Ф црвено-бели гостују Митлијанду у Данској 21. октобра, а у међувремену у Суперлиги Србије играју против Металца и Колубаре.
Првих петнаестак минута утакмице припало је домаћину, који није имао колосалне шансе, али је константно притискао и претио.
Прву прилику Звезда је имала у 20. минуту преко Иванића, који је јако лоше шутирао, а већ седам минута касније Бен је пропустио прву велику шансу.
До краја првог полувремена није виђено превише занимљивих детаља, а утисак је био да су црвено-бели били бољи ривал.
И у другом полувремену српски тим је имао више од игре, али никако није успевао да дође до потребне завршнице како би стекао предност.
То се променило у 64. минуту када је на једну лопту налетео Гелор Канга, а онда је себи својественим бомбастичним ударцем сместио иза леђа голмана Калине – за 0:1.
Само неколико минута касније црвено-бели су имали и среће, пошто је ударац Текпетејева завршио на пречки.
Прилику да докрајчи противника имао је Бен, који је ушао у још бољу шансу од оне из првог полувремена, али поново ужасно реаговао.
Ипак, Звезду је поново погледала срећа минут касније, јер је Сисињо због глупог потеза и повлачења Павкова добио жути, односно црвени картон.
Бугари су упркос игрању са играчем мање имали неколико озбиљних напада, али се Звезда одбранила и сачувала три бода у свом поседу.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Све занимљивости и голове могли сте да испратите уживо уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
22:54 30.09.2021
Крај!
Велика победа Звезде против Лудогореца од 1:0 евроголом Канге!
22:52 30.09.2021
90+3' Ређају се напади Бугара
Звезда успева да се одбрани.
22:50 30.09.2021
Пет минута надокнаде
22:49 30.09.2021
90' Сигуран Поповић
Опасан напад Лудогореца по десном боку, али Поповић истрчава на време и отклања опасност.
22:47 30.09.2021
86' Још две измене у Звезди
Нажалост, млади Станић, који је ушао пре петнаестак минута, мора напоље. Уместо њега улази Крстичић, док Ришаиро Живковић мења Бена.
22:36 30.09.2021
77' Црвени за Лудогорец!
Сисињо је добио други жути картон, јер је вукао Павкова за руку без икакве намере да дође до лопте, те га оборио на траву.
22:35 30.09.2021
76' Бен пропустио стопостотну шансу!
Сјајан пас Павкова, Бен је имао све у својим рукама. Један на један са голманом Лудогореца, али шут директно у њега.
22:30 30.09.2021
71' Мења Станковић
Друга измена у Звезди: Излази стрелац гола Канга, а на терену је млади Петар Станић.
22:27 30.09.2021
68' Пречка!
Много среће за Звезду сада. Поповић је био матиран, али је Текпетејев ударац зауставио оквир гола.
22:23 30.09.2021
64' Кангаааааааааа!
Покупио је лопту Звездин везиста на самој ивици шеснаестерца, а онда у свом стилу распалио из све снаге и послао је под рашље. Калина је био потпуно немоћан!
Звезда води 1:0!
22:21 30.09.2021
62' Серија Звездиних претњи
Још неколико опасних напада Звезде, али без конкретне завршнице. Као и после готово сваког напада црвено-белих вечерас.
У међувремену на терену је Павков, изашао је Диони.
22:15 30.09.2021
53' Сукоб на терену
Сисињо и Саного су имали дуел, дошло је до неспортског понашања фудбалера Лудогореца, који је на крају добио жути картон.
22:10 30.09.2021
50' Иванић се спетљао
Деловало је као да ће Иванић изаћи у ситуацију један на један са голманом Лудогореца, али је лоше примио лопту, па се спетљао, те од прилике на крају није било ништа.
22:09 30.09.2021
Почело је друго полувреме
21:51 30.09.2021
Крај 1. полувремена
Дефинитивно је Лудогорец био бољи у првој половини првог полувремена, али је други део прошао под иницијативом Звезде, која је могла до гола.
После првих 45 минута, ипак, 0:0.
21:42 30.09.2021
41' Поново прети Звезда
Опасан продор Бена по десном боку, али онда центаршут – никоме.
21:39 30.09.2021
35' Полушансе на обе стране
Један занимљив напад Звезде, па одговор Лудогореца. Голмани, ипак, нису били претерано тестирани. Остаје 0:0.
21:29 30.09.2021
27' Велика прилика за Бена!
Право ниоткуда је Звезда добила прилику. Бен је поред себе имао једног играча и голмана, али је левом ногом погодио само спољни део мреже након јако лошег пријема.
21:21 30.09.2021
20' Иванић „небу под облаке“
Практично први напад Звезде се на крају завршио јако лошим ударцем Иванића са огромне удаљености.
21:18 30.09.2021
17' Већ први жути картон
Неопрезан фаул Иванића на двадесетак метара од гола, а одмах и жути картон од судије Бризара. Занимљива одлука, али и шанса за Лудогорец.