Крагујевчанин хара Немачком – пали су и „непобедиви!“ /видео/

© AP Photo / Matthias SchraderФилип Костић
Филип Костић - Sputnik Србија, 1920, 03.10.2021
Филип Костић, репрезентативац Србије, голом и асистенцијом за Ајнтрахт из Франкфурта срушио је велики минхенски Бајерн и донео победу свом тиму преокретом од 2:1.
Костић игра у бруталној форми у овој сезони, након што је његов клуб „минирао“ трансфер у Лацио, Крагујевчанин је решио да свима докаже да је прерастао Бундеслигу и да је време за веће изазове.
Није деловало да ће Ајнтрахт добро проћи у дуелу са славним ривалом пошто је у 29. минуту Леон Горецка донео предност Бајерну.
Ипак, свега три минута касније Мартин Хинтерегер, времешни дефанзивац, главом је затресао мрежу Бајерна после теледиригованог центаршута који је из корнера упутио Филип Костић.
Српски крилни бек је тиме још једном потврдио епитет играча са најбољим центаршутем у Бундеслиги, али ту није био крај...
Костић је у 83. минуту и сам успео да погоди, за велику радост екипе из Франкфуртa.
Ајнтрахт је Костићевим голом нанео Бајерну први пораз у Бундеслиги, али је уписао и прву победу за себе у актуелној такмичарској години.
Костић је на шест мечева у Бундеслиги уписао два гола и три асистенције, на три узастопне утакмице.