„Хркљуш“ у Крушевцу је припао Партизану – један гол из „два“ пенала за три бода! /видео/

© Фото : ФК Партизан / Сандић ФОТОРикардо Гомеш
Рикардо Гомеш - Sputnik Србија, 1920, 03.10.2021
Фудбалери Партизана остварили су нову победу у Суперлиги Србије, са 1:0 су савладали Напредак у Крушевцу у утакмици коју је обележио велики број грубих стартова, али и јавних опомена због којих су оба тима дуел завршили са по једним играчем мање.
Једини гол на утакмици „пао“ је у 13. минуту када је Рикардо Гомеш реализовао једанаестерац, али тек после понављања.
Наиме, арбитар Никола Минаковић је сигнализирао да ће се извођење поновити, голман Никола Васиљевић је одбранио ударац, али је судија навео да је његова лева нога била ван гол-линије пре ударца нападача црно-белих.
Много фаулова на обе стране виђено је од почетка утакмице, ситуацију у којој је досуђен пенал креирао је играч Напретка Митар Ћуковић који је због тога добио директан црвени картон.
До краја полувремена није било већих шанси, фудбал готово да се није играо од силних прекида, а у 54. смо видели нови црвени картон пошто је леви бек Партизана Слободан Урошевић зарадио други жути.
Тренер Партизана Александар Станојевић је посегао за изменама, у тим је послао Ивана Обрадовића са циљем да Партизан одбрани свој гол, иако је до тог момента ривал био без директног ударца ка голману Немањи Стевановићу.
Судија је имао много посла до краја утакмице, Немања Милетић је зарадио незгодну повреду после дуела са Сашом Марјановићем који је кажњен жутим картоном, али срећом осим картона и судијских звиждука са дуела у Крушевцу сви су изашли као „живи и здрави“.