Шок – „Краљ“ се саплео у Каталонији иако је Јовић коначно показао шта уме! /видео/

© AFP 2023 / GABRIEL BOUYSЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 03.10.2021
Фудбалери Реал Мадрида изгубили су од Еспањола у осмом колу шпанске Примере резултатом 2:1, што је њихов први пораз у домаћем такмичењу.
Реал је у Каталонији оставио цео плен, после сат времена игре је губио са 2:0, а наду у повратак оставио је Лука Јовић.
Српски репрезентативац се нашао на терену од 62. минута и девет минута касније је асистирао Кариму Бенземи за гол.
Реал је био далеко опаснији по ривала од момента када је Јовић заиграо, о чему сведочи и начин на који је Бензема постигао погодак.
Дубинску лопту из последње линије Јовић је примио грудима и левом ногом лепо одложио на бок, Бензема је имао много простора да утрчи, то је учинио, Србин је својом кретњом омео дефанзивце Еспањола и омогућио Французу да серијом дриблинга добије много места за ударац.
Ипак, све је било касно, голови који су примљени у 17. и 60. минуту, преко Раула де Томаса и Алеша Видала запечатили су судбину Реала.