Навијачи бојкотовали, Звезда се мучила, али освојила три бода /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде
Фудбалери Црвене звезде  - Sputnik Србија, 1920, 03.10.2021
Фудбалери Црвене звезде остварили су тријумф резултатом 3:1 над екипом Младости из Лучана у 12. колу Суперлиге Србије, али је меч остао у сенци двадесетоминутног бојкота најватренијих присталица београдског тима.
Црвено-бели навијачи су првих 20 минута утакмице провели испред стадиона „Рајко Митић“, што је и било најављено као облик испољавања протеста због понашања појединаца из управе клуба – није објављено тачно због кога и шта је био конкретан разлог.
Како год, тренер Дејан Станковић је на терен извео екипу која је већ у десетом минуту повела са 1:0.
Филипо Фалко, момак који је уз велику помпу стигао у Звезду, али очекивања није оправдао, успео је да постигне погодак и да се на прави начин одужи Станковићу за нову пружену шансу.
Динамику у дуел увео је Филип Ступаревић, својевремено најталентованији српски нападач који је у 40. минуту затресао мрежу голмана Зорана Поповића.
Звезда је у другом полувремену заиграла другачије, Милана Родића је заменио Славољуб Срнић, тим је „затегнут“, а резултат је стигао у 63. минуту када је победнички гол за домаћу екипу постигао Мирко Иванић.
Коначан резултат у четвртом минуту надокнаде времена поставио је Гелор Канга.
Звезда је остварила осму победу у досадашњем току такмичења, има два меча мање у односу на већину екипа и једну у односу на водећи Партизан.
Црно-бели имају 31 поен, док црвено-бели имају пет мање.