Мега испустила победу – окршај „клинаца“ припао Цибони

© Фото : АБА лига / Цибона / Михал ЈацићДетаљ са утакмице Цибона – Мега
Детаљ са утакмице Цибона – Мега - Sputnik Србија, 1920, 04.10.2021
Кошаркаши Меге поражени су после продужетка од Цибоне 89:84 у другом колу АБА лиге. Цибона је задржала максималан учинак, док је Мега претрпела први неуспех.
У дуелу најмлађих екипа регионалног кошаркашког такмичења виђена је узбудљива кошаркаша и на крају победа домаћина после додатних пет минута игре.
Мега је боље отворила утакмицу и после прве четвртине имала је минималну предност. У другој су наставили са сјајном игром, разлика је само расла и на паузи су имали великих +14 – 33:47.
Екипа Владе Јовановића имала је заслужену предност, али исту је испустила у наставку меча. Цибона је сјајном трећом четвртином успела да се врати у меч и унесе неизвесност.
Мега је у завршници утакмице имала +4 (74:78), али у последњих минут и по није успела да поентира и Цибона је кошем Гегића изборила продужетак (78:78).
У додатних пет минута игре домаћини су сломили отпор београдског клуба и на крају су уписали победу.
Најефикаснији у дресу загребачког клуба био је Риверс са 24 поена и 13 скокова, а пратили су га Вилдоса са 23 и Гегић са 15 поена.
Код гостију бољи од осталих био је Бориша Симанић са 21 поеном и девет скокова, док је потпуно подбацио Немања Јовић који је меч завршио са пет личних и свега два поена.
Мега у наредном колу дочекује Крку, док Цибона гостује у Задру.