Фуриозан почетак Српкиња у квалификацијама за ЕП

© Фото : Рукометни савез СрбијеРукометашице Србије
Рукометашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 06.10.2021
Женска рукометна репрезентација Србије победила је Турску резултатом 36:27 у првом мечу другог круга квалификација за Европско првенство.
Српкиње су оправдале улогу великог фаворита и рутински дошле до прве победе у Групи 6.
Од првог до последњег секунда је Србија била у вођству, а предност је већ после првих неколико минута износила 6:1.
Туркиње нису имале никакву шансу, а у првој половини другог полувремена виђено је и првих +10, након чега су наше рукометашице само привеле посао крају.
Најбоља на мечу била је Јована Стоилјковић са седам голова. Жељка Николић је постигла пет, док су по четири имале Анђела Јањушевић и Марија Петровић.
На другој страни АслиИшкит је имала шест голова, али из чак 14 покушаја.
У другом колу Групе 6, из које ће само првопласирани отићи на Европско првенство, Србија 10. октобра гостује Исланду.
Рукомет - Sputnik Србија, 1920, 26.09.2021
Русија жестоко одговорила на скандал: „Нисам могао да верујем, продали су своју домовину!“
Француске рукометашице славе злато на Олимпијским играма у Токију - Sputnik Србија, 1920, 08.08.2021