Спектакл – Француска после великог преокрета у финалу Лиге нација! /видео/

© AP Photo / Luca BrunoДетаљ са утакмице Француска – Белгија, Лига нација
Детаљ са утакмице Француска – Белгија, Лига нација - Sputnik Србија, 1920, 07.10.2021
Фудбалери Француске победили су Белгију 3:2 (0:2) и пласирали су се у финале Лиге нација. „Триколоре“ у борби за трофеј очекује Шпанија која је дан раније елиминисала Итлаију.
На стадиону у Торину виђена је спектакуларна утакмица која је одлучена поготком у 90. минуту.
Павар је послао лопту у казнени простор, Бензема није успео да дође до ње, али зато јесте Тео Ернандез који је снажним ударцем „поцепао“ мрежу Тиба Куртое.
До краја утакмице резултат на семафору није се мењао и Француска је на волшебан начин успела да се пласира у велико финале које је на програму у недељу 10. октобра.
Белгија је боље отворила утакмицу и цело прво полувреме протекло је у доминацију екипе селектора Мартинеса.
Исту доминацију успели су да материјализују головима Јаника Фереире Караска и Ромелуа Лукакуа.
Све је ишло у добром смеру за Белгијанце, међутим, ствари су се у другом периоду игре потпуно промениле.
У 62. Француска је успела да смањи заостатак преко Карима Бенземе, а само седам минута касније Килијан Мбапе је реализовао пенал и на семафору је било 2:2.
Играло се у страшном ритму, а у 87. минуту утисак је био да ће Белгија ипак уписати победу. Лукаку је постигао гол, али био је у офсајду и радост је кратко трајала.
Колико фудбал зна да буде суров видели смо само три минута касније. Француска је извела сјајну контру, а Ернандез је голом одвео екипу у финале.