Шампиону Европе мало страшни Мицић – Московљани покорили Истанбул!

© Фото : fiba.basketballРепрезентативац Србије Василије Мицић
Репрезентативац Србије Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 08.10.2021
Кошаркаши ЦСКА из Москве победили су Анадолу Ефес 100:96 у дербију другог кола Евролиге. Српски кошаркаш Василије Мицић био је најефикаснији играч утакмице, али то није било довољно актуелном шампиону Европе да дође до тријумфа.
У „Синан Ердем“ дворани виђена је феноменална утакмица, вероватно најквалитетнија од почетка Евролиге, а тријумф је на крају отишао у руке екипе Димитриса Итудиса.
Василије Мицић меч је завршио са 32 поена и седам погођених тројки, али и пет фаулова, те је дуел завршио минут пре краја и није могао да помогне тиму у последњих 60 секунди.
У завршници меча кључни играч у тријумфу екипе из Москве био је Грузин Торнике Шенгелија који је погађао и из игре, и са линије слободних бацања.
Шенгелија је својим кошевима одбио налет Ефеса и ЦСКА је уписао другу победу, док је екипа Ергина Атамана претрпела други пораз.
Када је реч о току утакмице, утисак је био да ће Московљани лакше него што је било ко очекивао доћи до тријумфа, пошто су у трећој и четвртој четвртини имали 15 поена предности.
Ипак, Мицић и Моерман успели су да врате Ефес и унесу драму, али мало су закаснили и победа је заслужено отишла у руке Армејаца.
Најефикаснији у победничком тиму био је Шенгелија са 23 поена, а пратили су га Клајбурн са 18 и Фохтман са 17 поена. Код домаћина, поред Мицића, Моерман (14) и Ларкин (12) су били двоцифрени.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Мока Славнић: Многе сам открио, а сада не заслужују име да им поменем | Миљанов корнер