Покушај убиства на фудбалском терену /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 09.10.2021
Утакмица друге бразилске лиге између Ботафога и ЦРБ остаће упамћена, не по победи домаћина резултатом 2:0, већ по покушају убиства. Да, и то на фудбалском терену. Тако се може окарактерисати старт Жоаа Каетана који је зарио копачку у лице ривалу и нокаутирао га.
Класичан старт за затвор, крвнички старт за који је мало и црвени картон и који директно може да угрози живот на фудбалском терену.
Просто је несхватљиво како неки фудбалер уопште дође на такву идеју, јер је јасно да се ради о помрачењу ума.
Ботафого је је кренуо у контру коју је повукао Рафаел Наваро и није ни слутио да ће бити срећан што ће уопште остати жив.
Крвник Жоао Каетано подигао је ногу чак до главе несрећном Навару и зарио му је крампоне директно у лице. И то у пуном трку!
Наваро је, очекивано, пао ко покошен пошто није знао шта га је снашло, а саиграчи су му моментално притрчали у помоћ.
И ту није крај испадима виновника овог бруталног инцидента и старта за затвор. Усудио се да од судије тражи да је над њим био прекршај!?
Јасно је да је главни судија утакмице Ботафого - ЦРБ моментално показао пут у свлачионицу Каетану који је замало убио противничког играча.
После директног искључена у 31. минуту, Ботафого је у два наврата успео да пронађе пут до мреже гостију и да заслужено слави резултатом 2:0.
Прво је Маркос Антонио погодио у 45. минуту, да би коначан резултат поставио Карлињос у 94. минуту.
Ботафого је сада други на табели у бразилској другој лиги, има 51 бод, док првопласирана Куритиба има три више, а ЦРБ је после 29. кола на петом месту на табели.
Репрезентивци Србије и селектор Драган Стојковић Пикси - Sputnik Србија, 1920, 09.10.2021
Да ли је Пикси спремио „вртешку“ и за Луксембург?
Детаљ са утакмице Русија – Словачка, квалификације за Мундијал - Sputnik Србија, 1920, 08.10.2021
Русија и Хрватска наставиле трку удвоје за Катар!