Крајиновића чека Медведев, Лајовић немоћан на старту Индијан Велса

© AFP 2023 / DYLAN BUELLФилип Крајиновић – Индијан Велс
Филип Крајиновић – Индијан Велс - Sputnik Србија, 1920, 10.10.2021
Српски тенисер Филип Крајиновић победом против Маркоса Гирона (7:6 (2), 7:5) пласирао се у треће коло Индијан Велса, док је Душан Лајовић поражен од Американца Томија Пола (6:2, 6:3).
Српски представници имали су половичан успех у ноћи између суботе и недеље у Охају, те у трећем колу нећемо видети два, већ један српско-руски дуел.
Крајиновић, 34. тенисер света, одиграо је добар меч против ривала из Сједињених Америчких Држава, али ће у наредном колу морати додатно да подигне ниво игре уколико жели да понови успех и 2019. када је елиминисао Данила Медведева.
Нијансе су одлучивале у дуелу Крајиновића и Гирона, и на срећу српских навијача Филип је био тај који је у одлучујућим тренуцима проналазио најбољи тенис.
У првом сету није било брејка и победник је одлучен у такозваном 13. гему. Крајиновић је одиграо рутински, одузевши два пута сервис противнику, и резултатом 7:2 повео је 1-0.
Српски тенисер други период игре отворио је изузетно добро и утисак је био да ће без проблема завршити посао (3:0). Ипак, Американац се вратио из брејка заостатка и после десет одиграних гемова резултат је био 5:5.
Тада је Крајиновић успео још једном да одузме сервис противнику, затим и да потврди брејк и дође до победе. Филипа сада чека дуел са Медведевим ком је увек пружао јак отпор.
Резултат у међусобним окршајима је 1-1, а Рус је славио у последњем који је одигран на овогодишњем Аустралијан опену (6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:0).

Лајовић – Пол

Дуци је евентуалним тријумфом могао да закаже дуел са Русом Андрејом Рубљовим, али слаба форма прати га дуже време и није успео да победи Томија Пола.
Американац, 60. играч света, лакше него што је било ко очекивао победио је српског играча – 6:2, 6:3.
Полу је за тријумф било потребно свега 60 минута, 25 за први и 35 за други сет, и заслужено је прошао у трећу рунду.
Лајовић је много грешио, постотак освојених поена на први и други сервис био је мизеран (58% први, 33% други) и са таквом игром није имао чему да се нада.
Ђоковићу се дрма престо, а Рус поручује: „Спреман сам“
Чувена Американка о Ђоковићу: Платио је цену...