Моменат због којег се Србија „заледила“: „Владала је тишина...“ /видео/

© REUTERS / MARKO DJURICAДраган Стојковић Пикси, селектор фудбалске репрезентације Србије
Драган Стојковић Пикси, селектор фудбалске репрезентације Србије - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2021
Драган Стојковић Пикси, селектор фудбалске репрезентације Србије, објаснио је новинару Спутњика како је утешио Предрага Рајковића након кардиналне грешке у завршници првог полувремена против Азербејџана.
Србија је у Београду, у претпоследњем колу квалификација за Светско првенство, надиграла Азербејџан и дошла до победе од 3:1.
Орлови су доминирали у првих 45 минута, али је у самој завршници дошло до невероватне грешке младог чувара мреже, који је Азерима поклонио изједначујући гол и изазвао да еуфорија код навијача Србије у једној секунди потпуно ишчезне.
На питање новинара Спутњика шта је рекао Рајковићу у паузи на полувремену, Пикси је одговорио да места за панику није било.

„Искрено, загрлио сам га и рекао сам му да то нема никакве везе, да идемо даље и да ћемо победити утакмицу. То је та нека подршка коју тренер треба да да играчу. Сви знамо да је грешка, више не можемо да је поправимо, али имамо довољно времена да исправимо грешке ако се десе“, изјавио је Стојковић.

Селектор је истакао да је и остатак екипе био фокусиран на крајњи циљ и открио атмосферу током паузе.
„И у свлачионици је владала потпуна тишина. Били смо потпуно фокусирани на оно што предстоји у следећих 45 минута, тако да је то било заиста за пример, а то ће вам и играчи вероватно потврдити“.
Игра и резултат су потврдили његове речи, пошто су Орлови наставили да играју доста боље од ривала, те постигли још два гола и мирно привели меч крају.
Нема места паници, нити сам ја неко ко уноси панику. Ја сам нешто тотално контра тога, ја сам неко ко доноси мирноћу и оно што је потребно играчима. То што говорим вероватно можете и ви да видите у нашој игри“, подвукао је Стојковић.
Навијачи Албаније гађају флашама фудбалере Пољске - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2021