Фудбалери Партизана уз магију Менига и првенац Живковића у осмини финала Купа

© Фото : ФК ПартизанФудбалери Партизана
Фудбалери Партизана - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2021
Фудбалери Партизана пласирали су се у осмину финала Купа Србије након победе против Трајала резултатом 3:0 головима Квинсија Менига и Марка Живковића на стадиону Партизана.
Изабраници Александра Станојевића ушли су и у дуел шеснаестине финала Купа Србије као и у сваку утакмицу од почетка сезоне, агресивно и офанзивно.
Од првог минута фудбалери Партизана константно су нападали, а у осмом минуту виђена је и прва шанса, а онда четири минута касније прилику је добио и Данило Пантић, међутим резултат је остао непромењен.
С обзиром на гол разлику коју Партизан има ове сезоне, фудбалери трећелигашког клуба играли су солидну дефанзиву.
Солидна, али недовољно добра одбрана направила је простора Квинсију Менигу који је примио лопту од Лазара Марковића и послао је право у гол за 1:0 у 25. минуту.
Најбољи стрелац црно-белих Рикардо Гомеш четири минута касније није имао среће, јер је гол поништен након што је утврђено да је Гомеш уз гол направио и фаул над дефанзивцем Трајала.
На полувреме је екипа Александра Станојевића отишла са минималном разликом иако је било прилика да се вођство увећа.
У 49. минуту поново је затресао мрежу Мениг, овога пута на асистенцију Данила Пантића.
Након другог гола Партизана, гости су везали две добре шансе, али није то био тежак посао за Немању Стевановића.
Тачку на утакмицу ставио је Партизанов бек Марко Живковић који је након асистенције Саше Здјелара у 67. минуту погодио свој првенац у дресу београдског клуба и донео 3:0.