Звезда гранитном одбраном разбила Жалгирис

© Фото : Адмиралбет АБА лига / Драгана СтјепановићДејан Давидовац и Никола Калинић – КК Црвена звезда
Дејан Давидовац и Никола Калинић – КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Жалгирис убедљивим резултатом 73:61 у трећем колу Евролиге, што је њихов други тријумф после „брејка“ у Тел Авиву против Макабија.
Звезда је добро отворила утакмицу и после поена Николе Калинића, који је дочекан овацијама Делија упркос неким ранијим изјавама око Косова. Калинић је био прецизан са линије слободних бацања и резултат је износио 11:5.
Ипак, након тога уследио је нешто слабији период за домаћина, те је Жалгирис успео да серијом 8:2 преокрене и четвртину добије минималним резултатом – 13:14.
У другој четвртини гледали смо сличну кошарку, поени су се тешко постизали и ниједна екипа није успела да дође до значајније предности. На петнаестоминутној паузи црвено-бели имали су два поена предности – 29:27.
Изабраници Дејана Радоњића одлично су отворили трећу деоницу и на крилима Николе Калинића преузели су контролу над мечом.
Када је Остин Холинс поентирао за 45:37 утисак је био да Звезда ломи отпор противника, али поново је уследио пад концентрације и гости из Каунаса ухватили су прикључак. Пред последњих десет минута игре црвено-бели имали су четири поена предности, 46:42.
На старту четврте четвртине играло се поен за поен, међутим, у последњим минутима утакмице пресудила је гранитна одбрана домаћина.
Сјајно је играо Лука Митровић, велики допринос дали су Калинић и Волтерс, и Звезда је ношена громогласном подршком са трибина успела да сломи отпор гостију.
Један од кључних детаља десио се на два и по минута до краја када је Калинић поентирао из контранапада за +10 (68:58).
Уследила је касније и тројка Остина Холинса за недостижних 71:61.
До краја дуела Жалгирис није успео да се врати и Звезда је уписала другу победу у Евролиги - 73:61.
Наредни дуел изабранци тренера Дејана Радоњића играју већ у петак, када гостују у Москви екипи ЦСКА.
© Петар ТадићЗвезда Жалгирис семафор
Звезда Жалгирис семафор - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2021
Звезда Жалгирис семафор
Навијачи на утакмици Лиге шампиона између Црвене звезде и Наполија - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2021
После Калинићеве изјаве о Космету огласиле се Делије: „Ово је последње упозорење“