Чудесни Јокић и очајни Денвер

© AP Photo / Chris CarlsonНикола Јокић у дуелу против Шарлот Хорнетса
Никола Јокић у дуелу против Шарлот Хорнетса - Sputnik Србија, 1920, 14.10.2021
Никола Јокић остварио је дабл-дабл учинак у новом поразу Денвера у предсезонским мечевима. Србин је убацио 22 поена, имао је још 12 скокова и пет асистенција за 30 минута проведених на паркету, али то није било довољно да против Оклахоме, која је славила резултатом 108:99.
Био је то четврти везани пораз Нагетса у предсезони, те је јасно да ће нешто у игри тима који с клупе води Мајкл Мелоун морати да се промени.
Оно што сасвим сигурно радује Мелоуна јесте форма коју МВП НБА лиге диже из утакмице у утакмицу, што потврђује дабл-дабл учинак против Оклахоме.
Јокић је био најефикаснији актер сусрета и фигура око које се све „вртело“ на паркету.
Иначе, у судару двојице Срба победу је однео Алексеј Покушевски, који је пружио бледу партију, а добио је 20 минута да покаже шта зна.
Очајан шут из игре 1/7 и свега два постигнута поена, уз асистенцију и пет скокова, било је све од „српског једнорога“.
Оклахома је после два везана пораза од Милвокија и Шарлота уписала тријумф, док су Нагетси продужили губитнички низ. Ово им је четврти пораз у исто толико одиграних мечева, редом су губили од Лос Анђелес Клиперса, Голден Стејта, Минесоте (после продужетка) и Оклахоме.
Ипак, јасно је да поменути порази не боле, с обзиром на то да је у питању предсезонски део, али је исто тако јасно да нешто не штима и да ће неке ствари морати да се промене како би Денвер поново био она стара екипа која је на крилима Србина „млела“ ривале у Западној конференцији.