Звезда фуриозном игром у завршници сломила отпор Цедевите!

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићНикола Калинић и Мелвин Еџим – детаљ са утакмице Црвена звезда - Цедевита Олимпија
Никола Калинић и Мелвин Еџим – детаљ са утакмице Црвена звезда - Цедевита Олимпија - Sputnik Србија, 1920, 17.10.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Цедевита Олимпију 79:64 у четвртом колу АБА лиге. Изабраници Дејана Радоњића остварили су трећу победу у регионалном такмичењу, док су гости из Љубљане претрпели други пораз.
Актуелни шампион Србије и АБА лиге остварио је јако важну победу, пошто је савладан директан конкурент за врх Јадрана.
Такође, тријумф је јако важан због самопоуздања јер се црвено-бели налазе у пакленом ритму и свака победа је награда за велики труд који улажу.
Најефикаснији у победничком тиму били су Лука Митровић и Остин Холинс са по 13 поена, Ивановић је додао 12, Калинић 11, а Кузмић десет поена.
Код Цедевите бољи од осталих био је Јака Блажич са 16 поена.
Црвено-бели дуел су преломили у четвртој четвртини, пошто су овај период игре добили са 23:9.
Ипак, Звезда није најбоље отворила утакмицу, што је вероватно последица јаког ритма пошто је претходне недеље одиграла два меча у Евролиги.
Цедевита је боље кренула, у једном тренутку је имала и двоцифрену предност, те је контрола меча била на страни гостију из Љубљане.
На пет минута до краја полувремена Звезда је заостајала петнаест поена (22:37), али је невероватном серијом успела да преокрене.
Серију је покренуо Нејт Волтерс, наставио је Остин Холинс, а Никола Калинић је са две тројке вратио црвено-беле у егал (35:38).
Ту није био крај серије, пошто су Калинић и Холинс у последњем минуту везали пет поена, па је Звезда имала +1 на петнаестоминутној паузи (40:39).
У трећој деоници настављена је велика борба. Цедевита је углавном била у минималној предности, али је Звезда била та која је поново имала минималну предност пред последњих десет минута игре.
Никола Ивановић погодио је тројку за 56:55 и са тим резултатом ушло се у четврту деоницу.
Последња четвртина протекла је у доминацији једне екипе – Звезде. Домаћин је заиграо сјајну одбрану, уз то је и напад функционисао, те је отпор гостију сломљен средином деонице.
Звезда је још једном показала висок ниво концентрације у завршници и заслужено је уписала победу.
Амерички новинар шокирао: Јокић није најбољи центар на свету /видео/
Миљеник „гробара“ одбрусио новинару:„Молим вас, немојте то да радите...“
Италијан запалио црно-бели фитиљ, да ли ће бомба експлодирати?