Партизан могао боље, али поново бежи Звезди!

© Фото : ФК ПартизанФудбалери ФК Партизан на утакмици против Младости
Фудбалери ФК Партизан на утакмици против Младости - Sputnik Србија, 1920, 17.10.2021
Фудбалери Партизана савладали су Радник из Сурдулице резултатом 2:0 у Хумској, у 13. колу Суперлиге.
Док се спремају за утакмицу у Лиги конференција против Гента, екипа Александра Станојевића фокус је ставила на домаће првенство где су новом победом са нова три бода задржали лидерску позицију на табели.
Партизан је у утакмицу са Радником ушао у нешто слабијем ритму него на претходним мечевима. Дуго се чекало на шансу са обе стране у Хумској.
Играо се 25. минут када је први пут запретио Синиша Саничанин, али неуспешно. Од тог момента екипа се разиграла и кренула да ређа шансе.
У 33. минуту први гол на утакмици постигао је Милош Јојић, након што се одбила лопта од Саничанина.
Никола Терзић имао је две прилике да доведе Партизан до веће предности, међутим лопта није проналазила пут до мреже па је тако на паузи резултат био 1:0 за домаћи тим.
Екипа Александра Станојевића наставила је офанзивно и у другом полувремену, али су се ређале и неискоришћене прилике.
Лазар Марковић заменио је Квинсија Менига и имао прилику за гол после добре акције, али лопта је прошла поред стативе.
У 47. минуту други гол Партизана спречио је голман Радника, Стефан Ранђеловић који је одбранио ударац Рикарда Гомеша, најбољег стрелца београдског клуба.
Искупио се за промашај Рикардо у 73. минуту када је затресао мрежу после асистенције Саше Здјелара за 2:0.
Партизан у четвртак има далеко тежи задатак када се састаје са Гентом у Лиги конференција.