Србин одушевио против казнене експедиције из Напуља /видео/

© AFP 2023 / FILIPPO MONTEFORTEВања Милинковић-Савић против Наполија
Вања Милинковић-Савић против Наполија - Sputnik Србија, 1920, 17.10.2021
Вања Милинковић-Савић, голман Торина, био је сјајан међу стативама, иако су „бикови“ са севера Италије претрпели минималан пораз од првопласиране екипе Серије А.
Торино је био велики аутсајдер у Напуљу, али одолевали су и замало да буду прва екипа која ће узети бод екипи Лучана Спалетија.
Један од најзаслужнијих за резултат 0:0, до 81. минута, био је српски голман који је у првом полувремену одбранио пенал Лоренцу Инсињеу.
Милинковић-Савић прочитао је у коју ће страну шутирати италијански фудбалер и спретном интервенцијом одбранио му је шут.
Торино је сачувао мрежу захваљујући Милинковић-Савићу, али до краја утакмице није успео да одоли нападима Наполија.
Играо се 81. минут када је лопта случајно дошла до Виктора Осимена који главом матирао српског голмана.
Наполи је остао једина екипа у Италији која после осам утакмица има исто толико победа. Са друге стране Торино је 12. са само осам бодова.
Фудбалери ФК Партизан на утакмици против Младости - Sputnik Србија, 1920, 17.10.2021
Партизан могао боље, али поново бежи Звезди!