Ништа без Срба! Ђорђевићев Фенер срушио шампиона Европе

© AFP 2023 / JEAN-PHILIPPE KSIAZEKВасилије Мицић
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 18.10.2021
Анадолу Ефес изгубио је од Фенербахчеа у четвртом колу турског кошаркашког шампионата резулатом 90:68 (24:16, 23:15, 21:14, 22:23). Утакмицу за шампиона Европе нису играли Василије Мицић и Филип Петрушев, српски кошаркаши.
Анадолу Ефес се мучи у турском првенству!
Шампион Европе изгубио је у дербију од Фенербахчеа и то са чак 22 поена разлике.
Током прве четвртине, екипа Ергина Атамана успевала је да парира великом ривалу, али како се приближавао крај те деонице Фенер је деловао све убедљивије.
Током друге деонице, екипа Александра Ђорђевића, српског тренера успела је да дође до чак плус 17 поена разлике – 43:26.
Ефес је потпуно „сломњен“ био на старту другог полувремена. Тим српског стручњака шампиону Европе је побегао на 26 поена разлике –68:42.
Јасно је било да Ефесу фале између осталог Василије Мицић, МВП Евролиге и Филип Петрушев који нису играли због ограниченог броја странаца у турском шампионату.
У последњој деоници ништа се није променило. Фенербахче је имао лак задатак, Ефесу је фалила одбрана, али и напад.
Шампион Европе наставио је са бледим партијама. У Евролиги Ефес има четири пораза, док је у турском првенству четврти тим на табели.