Тадић и Ајакс одржали час фудбала Дортмунду – лудница на теренима широм Европе!

© REUTERS / PIROSCHKA VAN DE WOUWСрпски фудбалер Душан Тадић на утакмици против Борусије из Дортмунда
Српски фудбалер Душан Тадић на утакмици против Борусије из Дортмунда - Sputnik Србија, 1920, 19.10.2021
Први дан трећег кола Лиге шампиона није разочарао, пошто је на осам утакмица широм Европе постигнуто 35 голова, што је више од четири у просеку. Душан Тадић и Ајакс убедљиво су победили Борусију из Дортмунда (4:0), Ливерпул је славио на гостовању против Атлетико Мадрида (3:2), ПСЖ је савладао Лајпциг (3:2), Реал Мадрид је био бољи од Шахтјора...
Шахтјор – Реал Мадрид 0:5 (0:1)
Али, кренимо редом. Коло је започето утакмицама између Бешикташа и Спортинга из Лисабона, односно Клуб Брижа и Манчестер ситија.
Гости су оправдали улоге фаворита и били су веома убедљиви. Спортинг је постигао четири гола, уз један примљен, док је Сити дао један више, такође примивши гол.
„Грађане“ су до тријумфа предводили Ријад Махрез са два гола, као и Кансело, Вокер и Палмер који су се једном уписали у листу стрелаца. На другој страни почасни гол дело је Ванекена у 81. минуту.
Када је реч о сусрету Бешикташа и Спортинга, гости су у првом полувремену постигли три гола и било је јасно у ком смеру ће ићи дуел. Стрелци су били Коатес, два пута, и Сарабија, док се у другом уписао и Паулињо.
Сити и Спортинг оправдали су улоге фаворите и све је било спремно за термин у 21 час у ком су нас очекивали, на папиру, јако узбудљиви дуели.

Душан Тадић и холандски великан одиграли су сјајан меч и убедљивим резултатом победили су Дортмунд.
Играо се 11. минут када је Тадић упутио оштар шут ка голу чувар мреже Дортмунда није успео да реагује.
Само четрнаест минута касније на семафору је било 2:0, а стрелац је био Дејли Блинд. Са тим резултатом отишло се на паузу.
У наставку меча домаћин је успео да постигне још два гола. Ентони је у 57. минуту погодио за 3:0, док је Але у 72. поставио коначан резултат.
На стадиону „Ванда Метрополитано“ виђена је страшна утакмица у којој су гости из Велике Британије ипак однели цео плен.
У првих двадесет минута утакмице виђен је невероватан темпо и чак три гола. Први су до предности дошли изабраници Јиргена Клопа.
Салах је направио сјајан слалом и на крају уз мало среће савладао Јана Облака. Само пет минута касније, у 13, у стрелце се уписао и Наби Кеита.
Домаћин се није предавао и до краја полувремена успео је да изједначи. Гризман је у 20. минуту смањио на 1:2, а у 34. резултат је био изједначен.
Други гол је био посебно импресиван, пошто је код пријема лопте избацио дефанзивца и затим ударцем у даљи угао преварио голмана.
Ипак, Гризман је био и трагичар. У 52. минуту добио је директан црвени картон и Атлетико је до краја играо са десеторицом.
Ливерпул је то успео да искористи и у 76. минуту преко Салаха, који је погодио из пенала, поставља коначан резултат – 2:3.
Када је реч о осталим утакмицама, ПСЖ је успео да преокрене од 1:2 до 3:2, головима Лионела Месија који се у 67. и 74. минуту уписао у листу стрелаца.
Интер није дозволио изненађење против Шерифа, баш као ни Реал Мадрид који је постигао пет голова у Доњецку.
„Најтврђе“ је било на „Драгау“, у Португалу, где је Порто минималним резултатом савладао Милан.