Манчестер преокретом преживео пакао у свом дворишту, храбри Зенит „пао“ пред Јувентусом /видео/

© AP Photo / Dave ThompsonКристијано Роналдо
Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2021
Фудбалери Манчестер јунатеда су успели да чудесним преокретом остваре победу над Аталантом на свом терену у трећем колу Лиге шампиона (3:2), док руски Зенит није успео да остане непоражен у дуелу са Јувентусом и поражен је са 1:0 у Санкт Петербургу.
Зенит је био на корак од изненађујућег бода на свом терену у дуелу са фаворизованим Јувентусом, издржали су фудбалери руског тима до 86. минуту, али је тада погодак за састав из Торина постигао Дејан Кулушевски.
Потпуни спектакл виђен је на Олд Трафорду, Аталанта је бриљантном игром већ после пола сата игре имала два гола предности у односу на Манчестер јунајтед пошто је најпре у 15. минуту прецизан био Марио Пашалић, а у 29. се у стрелце уписао и Мерих Демирал.
Турчин је уписао и феноменалну интервенцију којом је практично спасао свој тим.
Деловало је да Јунајтед не може никако до гола, али се он догодио, Маркус Рашфорд је у 53. минуту смањио резултат да би поравнање донео Хари Мегвајер у 75. минуту.
Ипак, потпуни преокрет је комплетирао Кристијано Роналдо, у 81. минуту, бриљантним голом главом после центаршута Лука Шоуа.
У последњих десетак минута за Јунајтед је на терену био бивши репрезентативац Србије Немања Матић.
Челси је уписао убедљиву победу , са чак 4:0 је савладао Малме на свом терену, тим за који је прво полувреме одиграо потенцијални репрезентативац Србије Вељко Бирманчевић.
Челси је свој низ голова стартовао већ у деветом минуту голом Андерса Кристенсена, у 21. је Жоржињо реализовао први, у 57. и други пенал, а између њих у стрелце се уписао и Каи Хаверц у 48. минуту.
Не толико убедљив, али сасвим сигуран био је Виљареал на гостовању Јанг Бојсу – из Швајцарске „жута подморница“ одлази са сва три бода и четири постигнута гола, по један су уписали Јереми Пино, Ђерар Морено, Алберто Морено и Самуел Чуквуезе.
Почасни погодак за домаће постигао је Мешак Елија у 77. минуту.
Велике муке у Португалији имао је Бајерн из Минхена који је тек у 70. минуту преко Лироја Санеа успео да затресе мрежу Бенфике.
Претходно су поништени голови Роберта Левандовског због играња руком, те Томаса Милера после офсајда.
Ипак, у финишу се Бајерн разгоропадио, други гол је био последица лоше реакције играча Бенфике Евертона у 80. минуту, а до 85. су се у стрелце уписали Левандовски и поново Сане.
Бенфика – Бајерн 0:4 (0:0)
(Сане 70, 85, Евертон 80 аутогол, Левандовски 82)
Standings provided by SofaScore LiveScore
Група Ф
Манчестер јунајтед – Аталанта 3:2 (0:2)
(Рашфорд 53, Мегвајер 75, Роналдо 81 – Пашалић 15, Демирал 29)
Јанг Бојс – Виљареал 1:4 (0:2)
(Елија 77 – Пино 6, Ђ. Морено 16, А.Морено 89, Чуквуезе 92)
Група Г
Салцбург – Волфсбург 3:1 (1:1)
(Адејеми 3, Окафор 65, 77 – Нмеча 15)
Лил – Севиља 0:0
Група Х
Челси – Малме 4:0 (2:0)
(Кристенсен 9, Жоржињо 21 пенал, 57 пенал, Хаверц 48)
Зенит – Јувентус 0:1 (0:0)
(Кулушевски 86)
Детаљ са утакмице Спартак - Лестер - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2021
Спектакл у Москви – преокрет, голеада и чудо момка из Замбије /видео/
Српски фудбалер Душан Тадић на утакмици против Борусије из Дортмунда - Sputnik Србија, 1920, 19.10.2021
Тадић и Ајакс одржали час фудбала Дортмунду – лудница на теренима широм Европе!