Америку распаметио Србинов „пројектил“ /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 21.10.2021
Чикаго слави Србина! Лука Стојановић је спектакуларним голом у 93. минуту донео победу Фајерсима над Синсинатијем у гостима у утакмици са чак седам постигнутих голова – 3:4 (2:2).
Бивши фудбалер Чукаричког и изданак Партизанове школе Лука Стојановић, не престаје да одушевљава у америчкој МЛС лиги.
Момак који је у фебруару 2020. године прешао из Чукаричког у Чикаго стигао је и до седмог гола у 24 одиграна меча.
Али, овај последњи је право ремек дело и потврда свих фудбалских квалитета које поседује 27-годишњи нападач.
Играо се касни 93. минут, лопта се одбила до Србина који се није двоумио, већ је после пријема испалио „пројектил“ са око 25 метара и пробушио мрежу голмана домаћих Титона.
Није могло лепше и луђе по Чикаго да се заврши утакмица у којој је већ у првом полувремену пало четири гола, а резултат је био 2:2.
Повели су гости са 2:0 преко двоструког стрелца Берића, да би Акоста и Васкез донели изједначење.
У наставку је Чикаго преко Медрана поново повео, али је Блекет у 91. минуту поново обезбедио изједначење.
Чинило се да ће два тима у 31. колу МЛС лиге поделити бодове, али није тако мислио резервиста Лука Стојановић.
Србин је ушао тек у 86. минуту уместо стрелца Медрана и успео је да у 93. минуту спектакуларним поготком, правом „ракетом донесе читав плен свом тиму, а Америка је остала у чуду због његовог разорног ударца који је постао апсолутни хит на друштвеним мрежама.
Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2021
Манчестер преокретом преживео пакао у свом дворишту, храбри Зенит „пао“ пред Јувентусом /видео/
Александар Митровић прославља гол против Астон Виле - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2021