Катастрофа „посебног“ – у шест чинова! /видео/

© AP Photo / Darko BandicЖозе Мурињо
Жозе Мурињо - Sputnik Србија, 1920, 21.10.2021
Фудбалери Роме претрпели су један од најтежих пораза у новијој историји, пошто су на гостовању против норвешког Бодо/Глимта 6:1, у трећем колу Лиге конференција.
Жозе Мурињо, тренер „вучице“ из Рима познат под надимком „посебни“, доживео је катастрофу у Норвешкој и њему је ово један од тежих пораза у каријери.
Важност утакмице није била велика, с обзиром да су Рома и Бодо/Глимт близу да обезбеде пролеће у Европи, али за клуб реномеа каква је италијанска екипа, недопустиво је примити шест голова у Скандинаваца.
Норвежани су боље отворили утакмицу и у осмом минуту преко Ботхејма повели су 1:0.
Само дванаест минута касније на семафору је било 2:0. Патрик Берг је био стрелац, а асистент Ботхејм.
Утисак је био да ће гости из Рима успети да се врате у меч када је Карлос Перес смањио на 2:1 (28. минут) и са тим резултатом отишло се на паузу.
Међутим, Рома је у другом полувремену примила још четири гола. Ботхејм је поново био стрелац у 52. минуту.
Деветнаест минута касније у листу стрелаца уписао се и Ола Солбакен.
Убрзо се у листу стрелаца уписао и Пелегрино, а Ботхејм, који је до тог тренутка био стрелац два гола, уписао је и трећу асистенцију на мечу.
Ботхејм је страшну партију крунисао хет-триком у 80. минуту, те је утакмицу завршио са три гола и три асистенције.
Звезда повела, па се једва спасла – бод за корак ближе европском пролећу!
Брутална Србија победила 11:0!