ФК Партизан - Sputnik Србија

Партизан касно упалио моторе – Гент однео три бода из Хумске

Фудбалери Партизана изгубили су од Гента 1:0 у трећем колу групне фазе Лиге конференција.
Изабраници Александра Станојевића одиграли су слабу утакмицу и после три рунде налазе се на другом месту групе Б, са три бода мање од белгијског клуба.
Једини гол на утакмици постигао је Свен Кумс у 59. минуту када је искористио непажњу одбране црно-белих и неометан главом послао лопту иза леђа голмана Поповића.
Партизан је имао своје шансе, али фалила је реализација и сада је прво место у групи, оно које води директно у нокаут фазу такмичења, под знаком питања јер је Гент у много бољој позицији.
На почетку утакмице нисмо видели много акције. Екипе су биле опрезне, играло се углавном на средини терена и до прве шансе се чекало двадесетак минута.
Тада је велику шансу, најбољу у првом полувремену, имао Рикардо Гомеш који је одлучио да сâм заврши акцију. Шутирао је поред гола и прилика је пропала.
До краја полувремена није било већих прилика и на паузу се отишло без голова.
Друго полувреме отворено је шансама на обе стране. Чакветадзе је запретио на једној, Натхо на другој, али мреже су мировале.
Поповић је у 58. минуту одличном интервенцијом спречио вођство гостију, али минут касније није имао шансе.
Кумс је главом послао лопту иза његових леђа и Белгијанци су повели.
Очекивано, Партизан се пробудио после примљеног гола, заиграо је боље и претио, али ни срећа није била на страни трофејног српског клуба.
У завршници утакмице фудбалери Гента држали су се на „конопцима“, у 89. минуту Вујачић је и погодио пречку, а у 91. је имао сјајну шансу главом, али голман Гента је сјајним реакцијама спречио изједначење.
Партизан је у финишу био супериорнији, али касно је упалио моторе и Гент је однео три бода из Београда.
Утакмицу сте могли да пратите уз блог Спутњик спорта.
22:53 21.10.2021
КРАЈ!
Пораз Партизана пред домаћом публиком. У наредном колу црно-бели гостују у Белгији, што ће бити прилика за реванш.
22:47 21.10.2021
90+1 – 0:1 – голман поново одбранио шут Вујачића
Овога пута је шутирао главом, а Турчин на голу Гента је поново спасао мрежу.
22:46 21.10.2021
90' – 0:1 – креће надокнада времена...
Партизан притиска. Пет минута ће се још играти.
22:43 21.10.2021
87' – 0:1 – пречка Вујачића!
Страшан ударац штопера Партизана. Шутирао је са тридесет метара, али голман Гента је мало закачио лопту која је завршила на пречки.
86' – 0:1 – притисак Партизана!
Жесток! Гент је на конопцима, али црно-бели никако да материјализују добру игру.
22:41 21.10.2021
85' – 0:1 – црно-бели у проблему
Све је мање времена.
22:34 21.10.2021
78' – 0:1 – Пантић неодлучан
Одлично је прошао по средини, али када је требало да дода лопту, збунио се и изгубио посед.
22:32 21.10.2021
75' – 0:1 – Поповић поново сјајан
Одлично је реаговао. Ризичан старт, али успешан и отклоњена је опасност.
22:27 21.10.2021
70' – 0:1 – Партизан напада
Вујачић није успео да захвати лопту, те је и шанса пропала.
22:22 21.10.2021
65' – 0:1 – иницијатива Партизана
Опсада гола Гента. Пантић се нашао у шанси, шут му је блокиран, затим је и Јојић покушао, али одбрана гостију је добро реаговала.
22:18 21.10.2021
61' – 0:1 – одлична одбрана Поповића
Ођиђи-Офое је запретио из слободног ударца. Голман Партизана био је сигуран и одбранио.
22:16 21.10.2021
59' – 0:1 – губи Партизан
Кумс је погодио мрежу Партизана и црно-бели налазе се у тешкој позицији.
22:15 21.10.2021
58' – 0:0 – одлична одбрана Поповића
22:09 21.10.2021
53' – 0:0 – прилика за Натха!
Мениг је убацио лопту у казнени простор, Натхо је успео да дође до лопте, али био је у тешкој позицији и спољним делом копачке шутирао је преко пречке.
22:06 21.10.2021
50' – 0:0 – шанса за Гент!
Чакветадзе се нашао у доброј шанси, али је лоше захватио лопту и шутирао је преко пречке.
22:02 21.10.2021
46' – 0:0 – почело је друго полувреме
21:47 21.10.2021
45' – 0:0 – нерешено у Хумској
Партизан је имао најбољу шансу у првом полувремену, Гомеш није успео да је реализује и на паузу се одлази без голова.
21:44 21.10.2021
44' – 0:0 – лоша реакција Менига
Имао је добру шансу, али лопта му је прешла преко ноге и шанса је пропала.
21:39 21.10.2021
39' – 0:0 – ближимо се крају првог полувремена
21:35 21.10.2021
36' – 0:0 – обећавајућа акција, али...
Марковић је повукао лопту, она је стигла до Гомеша, али био је у тешкој позицији и није успео да проследи лопту ка Менигу.