Детаљ са утакмице Митјиланд – Црвена звезда у трећем колу Лиге Европе - Sputnik Србија

Звезда повела, па се једва спасла – бод за корак ближе европском пролећу!

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су са Митјиландом резултатом 1:1 на гостовању у Данској у мечу трећег кола групне фазе Лиге Европе.
Звезда је освојила седми бод у Групи Ф, након победа против Лудогореца и Браге у прве две рунде, те остала на чеоној позицији и освојеним бодом дошла корак ближе обезбеђивању европског пролећа.
Стрелац јединог гола за црвено-беле био је Мирко Иванић у 58. минуту, док је изједначење домаћину донео Николас Дир у 78.
Звезда у четвртом колу, које је на програму 4. новембра, дочекује Митјиланд.
Утакмица у Данској је почела офанзивно са обе стране, али без већих прилика, углавном уз покушаје са дистанце.
Звезда је у првих пола сата била бољи ривал, али је у завршници полувремена иницијативу преузео Митјиланд.
Гол црвено-белих спасли су Борјан и статива у неколико наврата, па се на паузу отишло са 0:0, чиме је задовољнији био шампион Србије.
Без већих узбуђења почело је и друго полувреме, а онда је, право ниоткуда, затресена мрежа Митјиланда.
Диони је малтене одмах по уласку на терен успео да главом асистира Иванићу, који је у 58. минуту матирао Олафсона за 0:1.
Након примљеног гола Митјиланд је кренуо да све више и више напада, а црвено-бели нису имали адекватан одговор, па су се готово искључиво бранили и шансу тражили преко контри.
У 78. минуту је Борјана поново спасла статива, али се лопта затим одбила директно на ногу Дира, који ју је рутински сместио у мрежу за 1:1.
Примљени гол није мотивисао фудбалере Звезде да поново поведу, већ Данце да дођу до преокрета.
Велика офанзива домаћина виђена је до краја утакмице, уз још једну погођену стативу, али и неколико веома добрих прилика.
На другој страни је Бен затресао оквир гола одмах по примању гола, али је то било практично све што су изабраници Дејан Станковића показали до истека последњег минута судијске надокнаде.
Текстуални пренос уз све голове и најзанимљивије детаље могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
20:36 21.10.2021
Крај!
Митјиланд – Црвена звезда 1:1
20:34 21.10.2021
93' Нова опсада Звединог гола
Корнери, константни напади... Звезда мора да издржи још мало.
20:32 21.10.2021
91' Лош ударац Иванића
Са ивице шеснаестерца јако слабо и директно у голмана шутирао је стрелац првог гола...
20:31 21.10.2021
4 минута надокнаде
90' Поново статива
Борјан је бранио незгодан ударац са бока, а од његових руку се лопта одбила до оквира гола. Поново стативу погађају Данци...
20:28 21.10.2021
87' Диони...
Имао је сјајну прилику нападач Звезде, али је превише хтео. Требало је да шутира, а он је хтео нешто друго, па је Олафсон покупио ту лопту.
20:23 21.10.2021
81' Улази Панков
Занимљив потез Станковића. Панков мења Кангу и иде на место штопера, па ће од сада Саного играти нешто офанзивније.
20:20 21.10.2021
79' Статива и на другој страни!
Малтене моментално након што је Звезда кренула са центра указала се нова шанса, али на крају само статива Бена.
20:19 21.10.2021
78' Изједначење
Одличан ударац Линда зауставила је статива, али је онда домаћин имао много среће. Лопта се одбила директно на ногу Николаса Дира који је имао лак задатак.
1:1
20:14 21.10.2021
71' Неопрезни Саного
Није много размишљао Звездин везиста, кренуо је јако на противника на ивици шеснаестерца своје екипе, али је на крају прошао без последица.
20:06 21.10.2021
А, у Бугарској...
Лудогорец на свом терену губи од Браге са 1:0 у дургом мечу Групе Ф. Стрелац је био Хорта у седмом минуту.
20:04 21.10.2021
63' Прилика за Данце
Гужва у казненом простору Звезде и одлична шанса за Линда, који је малопре ушао у игру. На срећу по црвено-беле, лопта одлази тик поред десне стативе.
19:59 21.10.2021
58' Гол, Звезда води!
Диони тек што је ушао, а већ је направио разлику. Навукао је два противничка дефанзивца на себе, а онда скренуо лопту ка Иванићу, који је био сам пред Олафсоном.
0:1!
19:58 21.10.2021
56' Реаговао Станковић
Након што је на полувремену убацио Крстичића уместо Срнића, сада Станковић мења и Фалка, па уместо њега улази Диони.
19:51 21.10.2021
50' Без прилика на старту
Игра се колико-толико брзо на почетку другог полувремена, али без прилика, барем за сада.
19:48 21.10.2021
Почело је друго полувреме
19:31 21.10.2021
Крај 1. полувремена
Звезда није лоше почела утакмицу, али се од око 30. минута све окренуло. Неколико одбрана Борјана и статива спасли су шампиона Србије, па је остало 0:0.
19:28 21.10.2021
42' На висини задатка и Олафсон
Фалко је пробио по десном боку, шутирао са дистанце, али добра реакција сјајно постављеног Олафсона.
19:26 21.10.2021
41' Поново Борјан
Систо се наместио на ударац, нико није изашао на њега, па је опалио по лопти са ивице шеснаестерца. Релативно близу Борјана је ишла лопта, па је он то и одбранио.
19:25 21.10.2021
39' Први жути картон
Срнић сече контру оштрим фаулом са леђа и добија прву јавну опомену вечерас.