Почетак утакмице између КК Црвена звезда и Албаа - Sputnik Србија

Бледа Звезда немоћна против Албе

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Албе 78:63 у петом колу Евролиге.
Изабраници Дејана Радоњића одиграли су најлошију утакмицу у досадашњем делу елитног такмичења и гости из Берлина заслужено односе цео плен из Београда.
Најефикаснији у победничком тиму био је Маодо Ло са 17 поена, а пратили су га Сикма са 11 и Блат са 10 поена. Код црвено-белих двоцифрени су били Кузмића (16), Волтерс (13) и Митровић (11).
Звезда од старта па до краја није изгледала као екипа која може да тријумфује. Много грешака, мало добрих потеза, како у нападу, тако и у одбрани, те је било немогуће победити на данашњем мечу.
Црвено-бели покушавали су у неколико наврата да ухвате прикључак, али сваки пут би Алба имала одговор и без проблема би одбијала сваки покушај домаћина.
Актуелни шампион Србије и региона има скор 2/3, баш као и клуб из Берлина.
Почетак дуела припао је гостима, серијом 8:0 дошли су до осам поена предности и од тог тренутка па до краја Звезда није успела да се врати.
Средином друге четвртине Алба је имала +16 (12:28) и било је јасно да ће црвено-бели тешко остварити повољан резултат.
Звезда је серијом 10:0 успела да дође до -6, али је Алба одбила налет и имала је +13 на полувремену, 25:38.
То је била прича до краја утакмице. Звезда је у неколико наврата успела да дође до једноцифреног заостатка, али гости су увек имали одговор.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
20:42 22.10.2021
40' – 63:78 – пораз Звезде
Алба заслужено долази до победе у најлошијој утакмици Звезде ове сезоне.
20:39 22.10.2021
39' – 58:73 – Звезда ће доживети трећи пораз у пет утакмица
20:34 22.10.2021
37' – 56:71 – Звезда пред поразом
Зусман је погодио за два поена.
20:30 22.10.2021
35' – 56:69 – тешка прича
Волтерс није успео да погоди тројку, али зато јесте Смит, 53:69. Лазић враћа, 56:69.
20:29 22.10.2021
34' – 53:66 – Звезда никако да приђе, а времена је све мање
Блат одржава велику предност на страни Албе, 51:66. Калинић је погодио, 53:66.
20:26 22.10.2021
33' – 51:64 – нова тројка Албе
Погодио је Блат, 48:64. Тајм-аут Радоњић.
Холинс није успео да врати тројку, али је Митровић обезбедио нови напад. Тројка Волтерса, 51:64.
20:24 22.10.2021
32' – 48:61 – Звезди је потребна одбрана
Митровић је вратио лопту у кош. Блат је промашио тројку, као и Добрић флоутер.
20:23 22.10.2021
31' – 46:61 – Алба отвара тројком последњу четвртину
Смит је поентирао.
20:21 22.10.2021
30' – 46:58 – крај треће четвртине
Звезда и даље има двоцифрен заостатак.
20:16 22.10.2021
29' – 44:56 – у последњим секундама
Да Силва је погодио. Митровић поентира после офанзивног скока, 44:53.
Матисек погађа тројку, 44:56.
20:14 22.10.2021
28' – 42:51 – Звезда све ближе
Сјајна одбрана црвено-белих, моментум је на страни домаћина.
Калинић није успео да поентира.
20:11 22.10.2021
26' – 38:51 – Кузмић расположен
Његов дванаести поен, 38:49. Зусман одбија налет црвено-белих.
20:08 22.10.2021
25' – 36:49 – Кузмић активан
Поентира после офанзивног скока. Сикма узвраћа, 34:49.
Кузмић закуцава, 36:49. Тајм-аут.
20:06 22.10.2021
24' – 32:47 – Алба одржава предност
Сикма је погодио за два поена, баш као и Добрић тројку, 32:44.
Зусман враћа тројку.
20:03 22.10.2021
22' – 28:40 – три поена Звезде из једно напада
Неспортска Зусмана, Кузмић има два слободна, плус Звезда лопту са стране. Погодио је једно, 26:38. Потом центар Звезде поентира после офанзивног скока.
Сикма је промашио тројку и напад је за црвено-беле.
Калинић није успео да погоди тројку.
20:00 22.10.2021
21' – 25:38 – почело је друго полувреме
Зусман је промашио тројку. Звезда је затим изгубила лопту, а онда је Ло поентирао, 25:40.
19:43 22.10.2021
20' – 25:38 – Звезда на -13 после двадесет минута игре
Гости су другу четвртину добили 26:15. Код Звезде најефикаснији је Волтер са осам поена, док госте предводи Ло са 10.
Звезда мора да смањи број изгубљених лопти (12 у првом полувремену) и да побољша игру у нападу, уколико жели до преокрета.
19:41 22.10.2021
19' – 24:36 – Алба одбила налет Звезде
Тројка немачког плејмејкера.
19:39 22.10.2021
18' – 24:31 – сјајна игра Звезде!
Серија 10:0! Добрић је поентирао и смањио заостатак. Ипак, Олинде прекида серију, 22:31.
Затим Митровић поентира, 24:31.
19:35 22.10.2021
17' – 20:28 – Волтерс поентира уз фаул
Американац прекида серију Албе. Потом добра одбрана Звезде и напад је за домаћина.
Нови кош, овога пута Митровића, 17:28.
Потом и тројка Волтерса! 8:0 серија Звезде, 20:28!