Србин бије за медаљу: Пето везано злато на светским првенствима

© Sputnik / Лола ЂорђевићСветско првенство у боксу
Светско првенство у боксу - Sputnik Србија, 1920, 23.10.2021
Српски кик бокс репрезентативац Александар Коновалов стигао је у италијанском граду Лидо Ди Јесоло до златне медаље, што је његово пето узастопно одличје на светским првенствима! И то у три различите категорије.
Српска кик бокс репрезентација Србије је на Светском првенству у Италији имала је бриљантан дан.
У рингу се нашло осморица такмичара који су остварили пет тријумфа и три пораза. Освојене су чак три три титуле и исто толико сребрних медаља.
Злато за Србију освојили су Валентина Кери, Милана Бјелогрлић и Александар Коновалов који је уједно и херој дана.
Коновалов је у категорији до 71 килограм у финалу победио Азербејџанца Алијева који је пружио шесток отпор Србину, али није успео да избегне пораза.
То је пето злато у три различите категорије Александра Коновалова који је после пбоеде поручио да ће следећа категорија бити она до 75 килограма.
Сребрне медаље на Светском првенству у кик боксу освојили су Невена Стефановић, Александра Кристић и Бобан Николић.
У суботу ће у ринг Теодора Манић и Александар Менковић. Теодора је на путу до финала била успешнија од Рускиње Непанаиди, а у борби за злато ривал ће јој бити Туркиња Наган.
Александар Менковић ће у походу на злато морати да буде бољи од Руса Пономарева.
Милош Биковић - Sputnik Србија, 1920, 22.10.2021
„Светско првенство у боксу важно за имиџ Србије“
Дворана Штарк арена, Европско првенство у одбојци - Sputnik Србија, 1920, 22.10.2021