Мадриђани „покорили“ Каталонију! /видео/

© REUTERS / ALBERT GEAНемачки фудбалер Давид Алаба – Реал Мадрид - Барселона
Немачки фудбалер Давид Алаба – Реал Мадрид - Барселона - Sputnik Србија, 1920, 24.10.2021
Фудбалери Реал Мадрида победили су на гостовању Барселону 2:1 у 10. колу Ла Лиге.
Изабраници Зинедина Зидана славили су у једном од највећих дербија света головима Давида Алабе у 32. минуту и Лукаса Васкеса у четвртом минуту надокнаде утакмице.
Средином првог полувремена Мадриђани су после феноменалне контре успели да дођу до предности.
Све је кренуло од немачког репрезантативца који је одузео лопту на својој половини, затим је проследио лопту ка Винисијусу, који је потом послао ка Родригу.
Бразилац је сјајно проиграо Немца, а овај је снажним ударцем у даљи угао погодио за 0:1.
На полувреме се отишло са минималном предношћу гостију. У наставку меча чинило се да неће бити голова, пошто су мреже мировале до 92. минута.
Тада је екипа Зинедина Зидана поново извела сјајну контру, а гол је постигао Лукас Васкес.
Ту није био крај узбуђењима јер је Барселона успела да смањи преко Куна Агуера, али времена за повратак није било и одмах после гола Аргентина судија Санчес одсвирао је крај.
Реал Мадрид је избио на прво место, које дели са Севиљом и Реал Сосиједадом са по 20 бодова, док је Барселона на тек осмом месту са пет мање.