Тмурно вече за Србе у Америци /видео/

© AP Photo / Michael WykeАлексеј Покушевски у дуелу са Алпереном Шенгуном
Алексеј Покушевски у дуелу са Алпереном Шенгуном - Sputnik Србија, 1920, 25.10.2021
Српски кошаркаши Немања Бјелица и Алексеј Покушевски имали су вече за заборав у ноћи између недеље и понедељка, наступајући у америчкој НБА лиги.
Бјелица је у дресу Голден Стејт Вориорса одиграо најлошији меч досад, па је за нешто мање од десет минута на терену забележио два поена (0/5), три скока и по једну асистенцију и украдену лопту.
То није сметало Вориорсима да победе Србинову бившу екипу Сакраменто Кингсе са 119:107.
Домаћин се добро држао током већине утакмице, неретко водио, али допустио противнику да направи кључну серију у завршници четврте четвртине и дође до победе.
Најбољи код победника био је Стеф Кари са 27 поена, седам скокова и десет асистенција, али и 9/23 из игре. Џордан Пул је додао 22 поена, Ендрју Вигинс је имао 17, док је Дрејмонд Грин меч завршио са 14 поена и по шест скокова и асистенција.
На другој страни Харисон Барнс је убацио 24 поена уз седам скокова, Девион Мичел је имао 22, а Диерон Фокс 17, уз пет скокова и шест додавања.
Покушевски је у дресу Оклахома Сити Тандера провео само седам минута на паркету и за то време постигао четири поена (2/5), те имао по скок, асистенцију, блокаду и изгубљену лопту.
Оклахома је пружила добар отпор фаворизованим Филаделфија 76ерсима, али на крају доживела пораз од 115:103.
Сјајни шутер Сет Кари је био изузетан са 28 поена и чак седам постигнутих тројки. Џоел Ембид је убацио 22 поена уз девет скокова и шест асистенција, док су по 14 поена постигли Тобајас Херис и Тајрис Мекси.
Код домаћина видели смо прву добру партију Шела Гилџус-Александра ове сезоне, који је имао 29 поена, шест скокова и осам асистенција. Руки Џош Гиди је имао 19 поена, осам скокова и седам асистенција.