Пенал, црвени картон и убедљива победа Српкиња

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 26.10.2021
Српске фудбалерке савладале су противнице из Турске резултатом 2:0 у трећем колу квалификација за Светско првенство.
Српски тим оправдао је улогу фаворита.
Женска фудбалска репрезентација Србије одиграла је одличну утакмицу против ривалки из Турске и тако уписала прву победу у групи Х у квалификацијама за Светско првенство.
Офанзивније су кренуле Српкиње и то искористиле у 28. минуту када је за 1:0 затресла мрежу Дејана Стефановић.
У 54. минуту Србија је добила и пенал, а Невена Дамјановић без проблема је савладала противницу на голу за 2:0.
Касније је било лакше српских фудбалеркама да се бране јер је само три минута након другог гола Гамзе Јаман добила црвени картон, па је Турска остала са играчицом мање.
Турска је трећа на табели, док је Србија тренутно на четвртој позицији.
У наредном мечу Српкиње дочекују Бугарску.
Оле Гунар Солскјер - Sputnik Србија, 1920, 26.10.2021
Енглези донели пресуду – катастрофа није довољна за отказ
Мундијал `14. Финални меч Немачка - Аргентина - Sputnik Србија, 1920, 26.10.2021
Чувени Немац се огласио о манчестерској срамоти: „Ово је очај, али није изненађење“ /видео/
Чилеанци - Sputnik Србија, 1920, 25.10.2021
Југославија није веровала у њих, а они су освојили свет – на „крају света“ преко Западне Немачке