Србија преко Хрватске до елитне фазе квалификација за ЕП!

© Фото : ФССКадетска репрезентација Србије у фудбалу (2021/22)
Кадетска репрезентација Србије у фудбалу (2021/22) - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2021
Фудбалска репрезентација Србије до 17 година савладала је вршњаке из Хрватске резултатом 1:0 у мечу квалификација за Европско првенство и тиме се пласирала у елитну фазу.
Орлићи су уписали други тријумф у квалификацијама, након победе над Лихтенштајном (11:0) и пораза од Бугарске (0:2), те направили битан корак ка пласману на ЕП.
Наши репрезентативци су у Старој Пазови изборили пласман у елитну фазу квалификација за Европско првенство које ће се 2022. године одржати у Израелу.
Гол који је Србију одвео у наредну фазу квалификација постигао је Матеја Бубањ, члан Црвене звезде, у 63. минуту, недуго након што је на полувремену ушао у игру.
Орлићи сада чекају жреб за елитну фазу, где ће бити сврстани у неку од осам група са још три тима, са истим системом као и у овој рунди.
На тренутно непознатом терену ће играти свако са сваким по један меч, а на ЕП ће се квалификовати победници сваке групе и по седам другопласираних.
Звезде Реала доводио је до лудила, а сада је појачао црно-белу колонију у Арабији
Југославија није веровала у њих, а они су освојили свет – на „крају света“ преко Западне Немачке