Српско вече у Евролиги, Монако разбио „армејце“ из Москве

© Фото : ФИБАДанило Анђушић
Данило Анђушић - Sputnik Србија, 1920, 29.10.2021
Данило Анђушић (Монако), Василије Мицић (Ефес) и Филип Петрушев (Ефес) одиграли су одличне утакмице у победама екипа, док је Немања Недовић са Панатинаикос доживео пораз од АСВЕЛ-а.
Кренућемо од сусрета Монака и московског ЦСКА који је припао домаћину. Није се чинило да ће тако бити на почетку утакмице, пошто су гости из Русије имали великих +18 после осам минута игре – 7:25.
Ипак, Кнежеви су успели да се колико-толико врате до полувремена, те је на петнаестоминутној паузи резултат био 39:50.
Трећа четвртина била је одлучујућа. Тада су Париз Ли и Данило Анђушић најавили преокрет, а затим су Брок Мотум, Донта Хол и Мајк Џејмс само наставили у истом ритму.
ЦСКА је углавном тај који убаци противнике у „машину“, али овога пута била је обрнута ситуација, пошто су Московљани потпуно упали у вртлог домаћина и нису успели да се извуку.
Анђушић је одиграо сјајну утакмицу, са 16 поена био је други најбољи стрелац екипе и свакако један од најзаслужнијих за велики преокрет.
Хол је био најефикаснији са 17 поена, на то је додао и десет скокова и на крају је заслужено понео епитет најбољег појединца меча.
Нешто раније утакмицу су завршили Анадолу Ефес и Жалгирис. Актуелни шампион Европе на крилима српског дуа Мицић-Петрушев дошао је до важне победе у елити.
Екипа Ергина Атамана славила је 94:60, а Мицић и Петрушев били су међу најзаслужнијима за победу.
Бивши центар Меге утакмицу је завршио са 14 поена и седам скокова, док је актуелни МВП у првој утакмици по повратку на терен остварио учинак од 11 поена, три скока и четири асистенције.
И, за крај. Немања Недовић и ПАО нису успели да избегну пораз од АСВЕЛ-а, 70:84.
Недовић је утакмицу завршио са осам поена, али и 3/9 из игре, док је госте из Лиона до тријумфа предводио Елие Окобо са 35 поена.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Треба додати да своје вече није имао Сања Маринковић који се није уписао у листу стрелаца (0/5) у поразу Басконије од Зенита.