Јокић обрукао Дончића!

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 30.10.2021
Никола Јокић и његови Денвер Нагетси обрукали су Луку Дончића и његове Далас Мавериксе победом од чак 31 разлике – 107:75.
Јокић је експресно залечио повреду из претходног меча и водио Денвер до трећег тријумфа, те Даласу нанео други пораз.
Српски центар је имао 11 поена (5/9), 16 скокова, осам асистенција и по једну украдену и изгубљену лопту.
На другој страни Дончић је забележио 16 поена (5/18), шест скокова, четири асистенције и по две украдене и изгубљене лопте. Бобан Марјановић је на терену провео три минута и уписао један поен.
Нагетси су, уједно, натерали Мавериксе да шутирају 29,5 одсто из игре, што им је најбољи дефанзивни учинак још од 2009. године.
Денвер је средином друге четвртине направио велику разлику и на полувреме отишао са 11 поена предности.
У трећој четвртини се Далас држао на колико-толико пристојном резултатском минусу, Јокић је добио четврти фаул, али...
Тренер Мајкл Мелоун није желео да га избаци из игре, па су Нагетси кренули да увећавају своју предност, све до чак +31.
Питање победника није било спорно ни у једном тренутку, а актуелни МВП је на терену провео само 25 минута, те се није превише уморио за меч против Минесоте који се играч већ наредне ноћи.
Највише поена у екипи Денвера постигао је Вил Бартон – 17. Џеф Грин је имао 14, Ерон Гордон 13, а Мајкл Портер јуниор 12.
На другој страни, поред Дончића са 16 једини двоцифрени био је Треј Бурк са 11 поена.
Лукић: У мом тиму неће бити места за Американце | Миљанов корнер