Партизан без попуста за Илића – легенда запевала, па празних руку напустила Хумску /видео/

© Фото : ФК ПартизанФудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција
Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија, 1920, 31.10.2021
Партизан је у дербију 15. кола Суперлиге победио Чукарички резултатом 2:0 (2:0), а сусрет је протекао изузетно емотивно за Сашу Илића. Легенда црно-белих се вратила у Хумску, и то у улози тренера клуба са Бановог брда.
Пре почетка сусрета Саша Илић запевао је „Да волим црно-беле“ што није промакло камери, која је све снимила.
Иначе, присуство Илића у Хумској било је под знаком питања, с обзиром на то да га је мучила прехлада па је одрадио ПЦР тест на вирус корона.
Након што је налаз био негативан, легенда је коначно могла да одахне и да се врати кући.
Јасно је да Илић није могао да обузда емоције према клубу у којем се играчки афирмисио и чији је рекордер и легенда.
А његов Чукарички отворено је ушао у сусрет са лидером на табели, који је пре почетка сусрета имао пет бодова предности у односу на првог пратиоца Црвену звезду.
Офанзивна игра клуба с Бановог брда могла је да резултира голом у 17. минуту, али се лопти коју је упутио Ндиаје на путу ка мрежи испречила статива.
Неколико минута касније поново тим Саше Илића није имао среће јер је после Чоловић покушао главом, а лопта је после интервенције Поповића очешала пречку.
И као што то обично биба у фудбалу, ускоро је пао гол само на другој страни. Партизан је до предности дошао у 33. минуту преко Игора Вујачића после центаршута из прекида.
Нису „брђани“ одступали од свог стила игре, наставили су да нападају, али су црно-бели у самом финишу првог дела сусрета успели да дуплирају предност.
Играо се трећи минут судијске надокнаде када је Марко Живковић послао лопту иза леђа Петровића.
У наставку је Партизан рутински успео да одради посао у судару са трећепласираном екипом Суперлиге, док су црно-бели остали и после 15 кола једина непоражена екипа у домаћем шампионату.
Иначе, Рикардо Гомеш је у 77. минуту постигао погодак на асистенцију Александра Лутовца, али је после консултација са ВАР собом потврђено да је Лутовац који је упутио пас био у недозвољеној позицији.
До краја сусрета није било промене резултата на семафору, па су црно-бели стигли до новог тријумфа у Суперлиги, чак 14. уз само један реми и импресивну гол-разлику 44:5.
Партизан се после нове рецке у домаћем првенству окреће европским обавезама и већ у четвртак очекује га меч са Гентом у Белгији.