Зверев ставио тачку на „амерички сан“! /видео/

© AP Photo / Aaron DosterАлександер Зверев на Мастерсу у Синсинатију
Александер Зверев на Мастерсу у Синсинатију - Sputnik Србија, 1920, 31.10.2021
Александар Зверев, четврти тенисер света, освојио је титулу шампиона турнира у Бечу савладавши Френсиса Тијафоа из Америке максималним резултатом, са 2:0 у сетовима, 7:5, 6:4.
Зверев је оправдао улогу фаворита против највећег изненађења турнира у престоници Аустрије и посао је завршио са 96 минута.
Зверев је имао тежак посао у првом сету, Американац се жестоко борио и желео да продужи свој сан у Бечу, али није морало тако да буде с обзиром на то да је брејк шансу имао већ у другом гему.
До тога је стигао у четвртом, није успео да га потврди, три пута је било изједначено до 12. гема, али је у њему Зверев искористио другу сет лопту.
Наставак је донео сличну игру, поново је у другом сету Зверев имао брејк лопту, у шестом је имао чак три, а Тијафо је имао прилику за изједначење у деветом гему.
То није искористио, Зверев је из тога добио нову енергију и на сервис противника је освојио гем без изгубљеног поена.
Зверев је у 2021. години освојио пети трофеј, укупно 18. у каријери.