Маратонац Ђере пао после два и по сата и преокрета

© AP Photo / Rick RycroftЛасло Ђере
Ласло Ђере - Sputnik Србија, 1920, 02.11.2021
Српски тенисер Ласло Ђере изгубио је на старту Мастерса у Паризу од Италијана Лоренца Мусетија резултатом 6:4, 6:7, 4:6. Иако је први сет решио у своју корист, наш тенисер је после два сата и 37 минута морао да пружи руку ривалу који је изборио пласман у друго коло.
Ласло Ђере одлично је отворио меч и већ у првом гему имао је прилику да „украде“ сервис ривалу је му није успело.
Ипак, учинио је то у петом гему што му је обезбедило предност од 3:2. До краја се играло гем за гем и Србин је искористио другу сет лопту за вођство – 1:0.
У наставу је Ђере наставио тамо где је стао у првом сету и направио је брејк.
Чинило се да контролише ситуацију, али је Мусети експресно узвратио рибрејком – 1:1.
Новак Ђоковић - Sputnik Србија, 1920, 01.11.2021
Вишковић за Спутњик о Ђоковићевој глави, „нагазним минама“ и „лову на вештице“
Уследили су сигурни сервиси Србина и Италијана, играло се без брејка, па је победника другог сета морао да одлучи тајбрејк у којем се боље снашао Мусети и славио је резултатом 7:5.
И заиста су прави маратон двојица тенисера приредила публици у Француској, где је у трећем сету виђено три брејка. Један више направио је Лоренцо што је било довољно да слави победу резултатом 6:4 за 2:1 у сетовима.
Чак четири меч лопте имао је Италијан, а Ђере се борио, дао је све од себе, али на крају то није било довољно да се избегне пораз на старту Мастерса у Паризу, где ће у уторак, од 19.30, стартовати и први тенисер света Новак Ђоковић, који је у понедељак био успешан у дублу са Филипом Крајиновићем после преокрета.