Сраман пенал за Емполи – омладинци Звезде жестоко оштећени /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаОмладинци ФК Црвена звезда
Омладинци ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 03.11.2021
Млади фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено против Емполија 1:1 у другом колу Лиге шампиона. Утакмица је обележио досуђени пенал за госте из Италије, пошто се радило о очигледном симулирању, међутим, арбитар је показао на белу тачку.
Играо се 56. минут када је млади фудбалер Емполија „полетео“ у казненом простору, а да притом са играчем Звезде није било контакта. Арбитар је показао на белу тачку, а пенал је реализовао Иноћенти.
Фудбалери Звезде отворили су меч агресивно, покушавајући да притиском на одбрамбену линију противника, те да тако створе прилику за гол. У неколико наврата су Звездини бисери покушавали и убацивањима по боку, али је одбрана гостујуће екипе успевала да отклони опасност.
Управо након доброг центаршута Бранковића са десног бока, Лечић је добро побегао свом чувару и из окрета гађао, али је његов покушај у 14. минуту завршио неколико центиметара поред леве стативе.
Могли су и гости да стигну до вођства у 20. минуту, али је Маринковић био на висини задатка и рефлексном одбраном сачувао мрежу. Прилику да доведе црвено-беле у вођство имао је и Марић који је заменио повређеног Радојевића.
Одлично је пробио по десном боку Мимовић, упутио добар центаршут, а након „одбијанца“ на правом месту се нашао Марић који је из прве „испалио пројектил“ са ивице казненог простора, али је његов покушај завршио поред десне стране гола гостију.
Убрзо се исплатио притисак Звезде, па су тако изабраници Марка Неђића стигли до заслуженог вођства у 42. минуту. Био је то мат у три потеза, с обзиром да је Стојановић упослио Николашевића и наставио кретњу, а потом добио лопту у петерац и само је „спремио“ у мрежу за велику радост црвено-белих.
Већ у наредном минуту, поново се истакао талентовани голман Звезде када је сјајном интервенцијом скренуо лопту преко гола, па се тако на паузу отишло са вођством клуба из Љутице Богдана.
Звезда је почела други део игре у истом ритму, па су тако већ у 48. минуту у два наврата могли да дуплирају предност. Прво се у прилици након одличног контра напада нашао Мимовић, али је његов шут завршио мало поред десне стативе. Већ у наредном нападу Стојановић је могао по други пут да се упише у листу стрелаца. Одлично је истрчао контру стрелац водећег гола, сјајно се решио свог чувара, и покушао левом ногом, али је његов шут завршио у рукама голмана гостујуће екипе.
Гости су изједначили у 56. минуту и то из једанаестерца, а стрелац је био Иноћенти. Претили су фудбалери домаћи и желели да дођу до победе која би им донела миран реванш.
Могао је Ракић само што је ушао у игру да се упише у стрелце, када је након гужве у казненом простору левом ногом гађао даљи угао гола гостију, али је Хвалич ипак успео то да одбрани, после чега је уследила мирна завршница.
Тренери вечитих пред Европу: Партизан муче повреде, Звезда спремна чека Данце