„Убицу голмана“ је засенио саиграч – због потеза о којем бруји Европа /видео/

© AP Photo / Matthias SchraderРоберт Левандовски
Роберт Левандовски - Sputnik Србија, 1920, 03.11.2021
Пољски фудбалер Роберт Левандовски водио је Бајерн Минхен до убедљиве победе у Лиги шампиона, али је његов хет-трик засенио голман Мануел Нојер, који је скренуо пажњу на себе изузетном асистенцијом.
Бајерн је нокаутирао Бенфику и резултатом 5:2 дошао до четврте победе у четвртом колу Групе Е Лиге шампиона и тиме обезбедио нокаут фазу такмичења.
За то је најзаслужнији дефинитивно био Левандовски, који је наставио да пружа бруталне партије, а у уторак увече је поред три гола имао и асистенцију.
Прво је погодио мрежу Португалаца у 26. минуту, шест минута касније је асистирао Гнабрију, а онда у првом минуту надокнаде промашио пенал.
Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 02.11.2021
Магија Роналда у Бергаму – Португалац поново спасао Јунајтед! /видео/
На 3:0 је повисио Лерој Сане у 49, Левандовски је постигао друго гол у 61, да би хет-трик комплетирао у 84. минуту – и то како.
Пољак је добио савршен дуг пас од Мануела Нојера, свог голмана, чиме је виђена изузетно ретка асистенција једног чувара мреже.
Погледајте мајсторски пас немачког голмана:
Вреди истаћи да је Левандовски постигао чак осам голова у досадашњем издању Лиге шампиона (на четири утакмице), као и да има 22 поготка на 16 мечева ове сезоне.