Фудбалери Партизана пред меч са Гентом - Sputnik Србија

Партизан ремијем у Белгији закорачио у европско пролеће

Фудбалери Партизана и Гента ремизирали су резултатом 1:1 у четвртом колу Лиге конференција.
Партизан је успео да одигра бољи меч него претходно у Београду, када је доживео пораз, па сада има седам бодова, испред Гента и Анортозиса са по два, а иза Гента са десет.
Стрелац гола за црно-беле био је Урошевић у 65. минуту, а изједначење домаћину донео је Тисудали у 80.
Утакмицу је почео боље Гент, који је имао неколико прилика на самом старту, а Партизан су спасли голман Поповић и линијски судија, који је поништио гол домаћину због офсајда.
Имали су и црно-бели неколико шанси средином првог полувремена, а највећа прилика десила се у 28. минуту, када је Натхо из слободног ударца погодио стативу.
До краја првих 45 минута Гент је имао још неколико прилика, али је остало 0:0.
Друго полувреме почело је веома досадном игром на обе стране, али је ритам порастао после уводних десет минута.
Обе екипе имале су по неколико занимљивих напада, али је онда Урошевић, у 66. минуту, право ниоткуда слабијом десном ногом са леве стране погодио рашље гола Белгијанаца за 0:1.
Гент је после примљеног гола поново преузео иницијативу и није престајао да напада.
Сјајно је бранио Поповић, док су лоше реализовали полуприлике Белгијанци, али грешке код једне шансе у 80. минуту није могло да буде.
Сви су заборавили на Тисудалија, а он је остао сам као дух пред голом црно-белих на удаљености од пет метара и погодио за 1:1.
До краја утакмице није било већих узбуђења.
У следећем колу 25. новембра црно-бели гостују Флори, када ће се Александар Станојевић вратити на клупу са које је суспендован.
Црно-бели се налазе у ситуацији да је јако мало вероватно да остану без нокаут фазе ЛК, а да је дефинитивно овере биће им потребан бод у Естонији.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Све прилике и голове могли сте да испратите уживо уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
20:33 04.11.2021
Крај!
Реми Гента и Партизана у Белгији од 1:1
20:31 04.11.2021
3 минута надокнаде
У међувремену излази Пантић, а у напад иде млади Јовић.
20:27 04.11.2021
Још две промене код црно-белих
Улазе Лутовац и Обрадовић, ван терена су Мениг и Урошевић.
20:24 04.11.2021
Сукоб из 68. минута
Погледајте мање чарке које су виђене у 68. минуту утакмице, као и реакцију Дуљаја који је моментално смирио Урошевића.
20:23 04.11.2021
83' Поново Поповић
Ногом брани покушај Тисудалија, који би дефинитивно завршио у голу.
20:20 04.11.2021
80' Изједначење
Катастрофална реакција штопера Партизана. Тисудали је остао потпуно сам на пет метара од гола, па Поповић практично ништа није могао.
1:1
20:19 04.11.2021
Реаговао Дуљај
Прва измена коју врши данашњи први тренер Партизана – уместо Натха улази Лола Смиљанић.
20:14 04.11.2021
75' Јалови напади Белгијанаца
Овог пута Кумс шутира са 30 метара, али лопта једва стиже до Поповића.
20:10 04.11.2021
70' Гомеш умало до 2:0
Јако лоша реакција дефанзиваца Гента, па је Рикардо Гомеш могао да само скрене лопту у мрежу противника. Ипак, остао је замало кратак.
20:05 04.11.2021
66' Голчина Урошевића!
Урошевић је ушао на ивицу казненог простора ривала по левом боку, а нико се није надао шуту, већ су сви очекивали центаршут на Гомеша. Није искључено да је леви бек црно-белих то и покушао, али, било како било, лопта је завршила у рашњама Гентовог гола.
1:0 за Партизан!
20:04 04.11.2021
64' Компликује Мениг
Покушао је Холанђанин да себи лопту подигне на волеј. Можете да замислите како се то завршило. Остаје 0:0.
19:56 04.11.2021
56' Поповић!
Трећа фантастична интервенција Поповића! Овог пута је добро истрчао, затворио све углове и поново спасао црно-беле.
Навијачи Партизана током дуела са Гентом у Белгији - Sputnik Србија
56' Јојић напуцао противника
Збрка у казненом Гента, па се после продора Рикарда лопта одбила до Јојића. Он са око 12 метара од гола напуцава противника, а онда из поправног деганжира лопту далеко преко гола.
19:54 04.11.2021
54' Досадно
Практично ништа вредно помена се није догодило у другом полувремену, барем за сада.
19:46 04.11.2021
Почело је друго полувреме
19:30 04.11.2021
Крај 1. полувремена
Гент је оставио бољи утисак, али је Партизан био тај који је погодио стативу, те је и даље све отворено. На полувремену Гент – Партизан 0:0.
19:25 04.11.2021
40' Ређају се шансе за Белгијанце
Гент је дефинитивно опаснији ривал засад. Ређају се прилике домаћина, али у последњих неколико наврата Поповић није морао да реагује.
19:18 04.11.2021
34' Сјајни Поповић
Наставља да бриљира млади чувар мреже. Овог пута брани ударац са дистанце.
Голман Партизана Александар Поповић против Гента - Sputnik Србија
19:13 04.11.2021
28' Мајсторија Натха, али – статива!
Маестрално је Натхо упутио слободан ударац са око 20 метара, али није имао среће – погодио је стативу.
Лопта се затим одбила до Миљковића, али га уједно и изненадила, па ју је практично промашио са неколико метара од гола.
19:06 04.11.2021
21' Одлична прилика за Пантића
Ударац са око десет метара иде директно у Болата.