„Чујем стално – 'Владимир, Владимир', па 'Србија, Србија'... Желим да победим Американца!“ /видео/

© Фото : Боксерски савез СрбијеСрпски боксер Владимир Мирончиков
Српски боксер Владимир Мирончиков - Sputnik Србија, 1920, 04.11.2021
Владимир Мирончиков, руски боксер који наступа за репрезентацију Србије, у четвртак увече бориће се за пласман у финале Светског првенства против америчког ривала Ронија Гонзалеса и најављује велике амбиције.
Мирончиков, 23-годишњи борац, требало би да у ринг Штарк арене уђе око 20.15, а већ има обезбеђену медаљу, прву за Србију после 18 година.
Мирончиков се пласирао међу четири најбоља борца планете, савладао је прваке Турске и Казахстана и показао је да има снаге за велика дела.
„Срећан сам што ћу бити уписан у историју српског спорта. Ипак, сам се да нећу стати на овоме и да ћу ношен препуном двораном победити и Американца”, истакао је Мирончиков.
Он је навео да му веома прија атмосфера у Београду.
„Заиста је нешто посебно када у току меча готово стално чујете силна скандирања Владимир, Владимир. А онда у наставку Србија, Србија. Често слушам химну Србије и стварно се надам и даћу све од себе да је сви заједно слушамо и у финалу на победничком постољу после мог меча”, искрен је репрезентативац Србије.
Мирончиков је већ освојио једну медаљу за Србију, у Загребу ове године је предводио репрезентацију на сениорској Балканијади где је био убедљив и из Хрватске се вратио са златном медаљом.
Мирончиков је пласманом у полуфинале обезбедио и минималну новчану награду од 25.000 долара, сребрна медаља вредна је 50.000, злато 100.000 долара, а награде боксерима на Светском првенству у Београду обезбедила је Међународна боксерска федерација (АИБА).