Чудесни Де Хеа није могао сам – Сити разбио Јунајтед!

© AP Photo / Martin RickettБернардо Силва (лево) и Давид де Хеа (десно)
Бернардо Силва (лево) и Давид де Хеа (десно) - Sputnik Србија, 1920, 06.11.2021
Фудбалери Манчестер ситија разбили су Манчестер јунајтед у 11. колу Премијер лиге и са гостовања однели победу од 2:0.
Сити је продубио кризу градског ривала и додатно га удаљио од борбе за титулом Премијер лиге, а победа од 2:0 није права слика доминације која је виђена на Олд Трафорду.
Екипа Пепа Гвардиоле имала је чак 69 одсто поседа лопте, уз 16 шутева ка голу и пет у оквир, наспрам противникових пет ка голу и само једног јединог у оквир.
Јунајтед није имао одговор на силне нападе Грађана у првом полувремену, када је само због невероватног голмана Давида де Хее успео да избегне срамоту.
Шпанац је бранио све што је могао, али је ипак био двапут савладан: Прво од стране свог штопера Ерика Бајиа, а онда и Бернарда Силве после катастрофалне грешке Лука Шоа.
Друго полувреме није било толико доминантно за Сити као прво, али се победник није доводио у питање ни у једном тренутку.
На крају, још једно издање Јунајтеда које због којег ће место тренера Црвених ђавола Олеа Гунара Солскјера бити пољуљано.
Пикси саопштио списак пред утакмицу године: Како, бре, евентуални? Морамо да одемо у Катар!
Званично: Ћави се вратио у Барселону!
Бивши Партизанов ас миљеник у Грчкој: Живковићу нови уговор и највећа плата у клубу