Професор Бјелица поново делио лекције /видео/

© AP Photo / Jeff ChiuСрпски кошаркаш Немања Бјелица (Голден Стејт) на утакмици против Њу Орлеанс Пеликанса
Српски кошаркаш Немања Бјелица (Голден Стејт) на утакмици против Њу Орлеанс Пеликанса - Sputnik Србија, 1920, 06.11.2021
Немања Бјелица, кошаркаш Голден Стејт Вориорса, одиграо је одличну утакмицу у победи екипе против Њу Орлеанс Пеликанса – 126:85.
Професор, како је надимак српском кошаркашу, био је сјајан на оба краја терена и, иако је на терену провео само 18 минута, статистика коју је уписао је импресивна.
Бјелица је имао најбољи +/- у екипи (+33), што значи да је екипа са њим на терену била у плусу 33 поена, а поред тога постигао је 13 поена, уз седам скокова, три асистенције и две украдене лопте.
Бивши МВП Евролиге додао је и једну блокаду, док је из игре шутирао одличних 5/7, за три поена 2/3.
Бјелица је ове сезоне важан шраф у игри Вориорса, предводи кошаркеш који улазе са клупе и тек у седмој сезони у НБА пронађена му је права улога.
„Лако ми је да играм са овим момцима, несебичан смо тим. Свако зна своју улогу и потребно је само да сачекаш и добићеш шансу на утакмици“, рекао је репрезентативац Србије после утакмице.
У прилог овог изјави иде скор Вориорса који је 7/1 и само Јута Џез има исти однос победа и пораза после осам одиграних утакмица.
Када је реч о утакмици са Пеликанима, екипа из Сан Франциска утакмицу је преломила у трећој четвртини добивши овај период 34:16.
У четвртој је предност само расла и Вориорси су на крају уписали победу од чак 41 поена разликe – 126:85.
Најефикаснији у победничком тиму био је Џордан Пул са 26 поена, Стеф Кари постигао је 19, док је Гери Пејтон јуниор додао 17. Код гостију бољи од осталих био је Јонас Валанчунас са 20 поена и 15 скокова.
Бјелица је био једини српски кошаркаш претходне ноћи на терену у најјачој кошаркашкој лиги на свету, те погледајте резултате осталих утакмица.