Обрадовић зауставио вређање Весне Човић, Партизан и даље непобедив! /видео/

© Фото : КК Партизан/Драгана СтјепановићНавијачи Партизана
Навијачи Партизана - Sputnik Србија, 1920, 06.11.2021
Кошаркаши Партизана савладали су ФМП у седмом колу АБА лиге резултатом 74:69 у утакмици којој је виђен спортски потез Жељка Обрадовића, који је зауставио вређање Весне Човић, супруге председника КК Црвена звезда Небојше Човића.
Навијачи Партизана су сада већ стандардно у утакмицама са ФМП-ом песмом вређали супругу првог човека „вечитог“ ривала њиховог клуба.
На пут погрдним речима стао је Жељко Обрадовић, који се окренуо ка најватренијим присталицама црно-белих крајем прве четвртине и ућуткао их гестикулирајући рукама да обуставе што су започели.
Што се тиче дешавања на терену, црно-бели нису имали пуно проблема да изађу на крај са тимом из Железника, па су остали непобеђени у текућој сезони са укупно десет победа у исто толико мечева.
Најбољи је био Зек Ледеј са 18 поена и седам скокова. Алекса Аврамовић је убацио 15 уз четири асистенције, Урош Трифуновић је имао осам, док је Балша Копривица додао седам уз девет ухваћених лопти.
На другој страни истакао се Нигеријац Ебука Изунду са 20 поена и девет скокова, а пратили су га Американци Герет Невелс и Брајс Џоунс са по 15 поена.
Партизан је добро почео меч и већ је у првој четвртини имао двоцифрену предност, коју је успео да одржи и увећа у другом кварталу.
У једном тренутку било је +16 за домаћина, али је ФМП серијом од 7:0 успео да се врати у колико-толико пристојан заостатак на полувремену (39:30).
Пантери, међутим, никако нису успевали да направе додатан искорак како би се приближили ривалу, који је успео да поново увећа предност.
Разлика није прелазила максималних +16, а ситуација је претила да се закомпликује у самој завршници, када су Обрадовићеви изабраници испустили велику предност и допустили ФМП-у да дође на минус пет.
Реалне шансе за преокрет испустио је Павићевић, који није погодио шут на минут и по до краја после изгубљене лопте Кевина Пантера, па је најбољи тим АБА лиге мирно привео меч крају.
„Срамно и непримерено“: Због изјаве Американца избио „рат“ /видео/
Караичић за Спутњик о виралном снимку: Следећи пут ћу га носити око врата /видео/
Мијаиловић жустро одбрусио Пантерима: „Нечистота је у оку посматрача“