Мега шокирала Подгоричане у Београду

© SputnikКошаркашка лопта
Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920, 07.11.2021
Кошаркаши Меге направили су велико изненађење и савладали Будућност резултатом 87:81. Тиме је српски тим зауставио низ Подгоричане који су највећа опасност Партизану и Црвеној звезди у конкуренцији за прво место регионалне лиге.
У седмом колу АБА лиге екипа Меге савладала је Будућност у Београду иако су Подгоричани стигли у српску престоницу као велики фаворити.
Офанзивном игром екипа Владимира Јовановића ушла је у утакмицу, а кошаркаши Будућности нису налазили решења да их зауставе.
У току прве четвртине све је функционисало у игри Меге, али искусна Будућност успела је да смањи на четири поена разлике.
Кошаркаши Меге одлично су поставили и дефанзивну игру па су тако до полувремена успели да направе већу разлику.
Разиграо се тим Александра Џикића у трећој четвртини и успео да спречи неколико напада српског тима, међутим за офанзивни скок Будућност није имала решење.
Владимир Мицов, играч Будућности, вратио је своју екипу у игру пред крај сусрета, а Јовановић је реаговао тајм-аутом.
Сконцентрисано се Мега вратила на терен и нанизала поене који су је на крају довеле до великог изненађења и победе.
Мега је тријумфом помогла Партизану и Црвеној звезди који су са тимом из Подгорице главни конкуренти за прво место АБА лиге, јер сада Будучност има скор од пет победа и два пораза.
Најефикаснији у тиму Меге био је Карло Матковић са 26 поена и 12 скокова, док је код Будућности доминантан био Џастин Кобс са 19 поена.