Драговић и Павков за преокрет Звезде на „Карађорђу“

© Фото : ФК Црвена звездаФК Црвена звезда – детаљ са утакмице против Војводине у Суперлиги Србије
ФК Црвена звезда – детаљ са утакмице против Војводине у Суперлиги Србије - Sputnik Србија, 1920, 07.11.2021
Фудбалери Црвене звезде победили су на гостовању Војводину 2:1 у шеснаестом колу Суперлиге Србије. Актуелни шампион Србије славио је после преокрета и задржао је корак за првопласираним Партизаном.
Изабраници Дејана Станковића били су близу новог кикса у домаћем шампионату, пошто је домаћин повео у 30. минуту када је Топић погодио за 1:0.
Са тим резултатом отишло се на полувреме, међутим, у наставку утакмице Војводина није успела да одржи предност.
На старту другог полувремена, прву претњу голу Воше упутио је Катаи који је у 48. минуту из слободног ударца шутирао поред гола. Минут касније, лопта је завршила у мрежи Симића после ударца Павкова главом, али је после интервенције из ВАР собе – гол поништен, јер се претходно Катаи нашао у офсајду.
Већ у следећем озбиљнијем нападу црвено-бели стигли су до изједначења. Станић је упутио одличан центаршут у казнени простор, где је Павков био највиши на скоку, и снажним ударцем главом под пречку донео Звезди 1:1.
Наставили су изабраници Дејана Станковића да притискају противника, а прилику да доведе Звезду до преокрета имао је Фалко у 59. минуту. Гобељић је одлично упослио италијанског фудбалера, а овај након одличног дриблинга „опалио“ ка голу у ближи угао, али је голман домаћина успео да заустави његов ударац.
Већ у наредном минуту фудбалери из Београда стигли су до потпуног преокрета. Фалко је извео ударац из угла, Саного је одлично скочио и спустио лопту главом на петерац, где се нашао усамљени Александар Драговић ком није био тешко да лопту спроведе у мрежу.
У наставку је виђена мало мирнија игра где су црвено-бели потпуно контролисали дешавања на терену и убацивањима са стране покушавали да створе нову прилику за гол.
Могао је Фалко у 86. минуту да осигура Звезде, када је након доброг контра напада „избио“ сам испред голмана домаћих и „пуцао“, међутим, директно у Симића, па се резултат није променио до краја меча.