Моћна Русија пред Хрватску „понизила“ Кипар са шест голова!

© Sputnik / РФС / Уђи у базу фотографијаФудбалери Русије славе победу против Малте
Фудбалери Русије славе победу против Малте - Sputnik Србија, 1920, 11.11.2021
Фудбалери Русије савладали су селекцију Кипра резултатом 6:0 у Санкт Петербургу у склопу квалификација за Светско првенство.
Фантастични руски тим пред одлучујућу утакмицу са Хрватском у квалификацијама за Светско првенство показао је доминацију и страшну офанзиву.
Од самог старта фудбалери Русије кренули су у напад и већ у четвртом минуту игре за 1:0 затресао је мрежу Александар Јерохин.
Кипар је имао само једну озбиљнију шансу,а Руси су дражали посед лопте иако нису успевали да увећају предност.
Међутим, друго полувреме донело је и прилике и добру реализацију истих. У 55. минуту Федор Смолов који је био асистент код првог гола, увећава предност домаћег тима на 2:0.
Прошао је само један минут а већ је нову шансу искористио Андреј Мостовој и погодио за великих 3:0.
Офанзива рсуких фудбалера се наставила, а Кипар је све теже успевао да одоли па је нови гол уследио већ у 62. минуту када је мрежу затресао Алекс Сутормин за 4:0.
Није то био крај рапсодије домаћина, остало је осам минута до краја регуларног дела игре, а у стрелце се уписао и Антон Заболотни.
Није до краја утакмице било нових стрелаца, али је било новог гола. „Петарда“ није била довољна па је Јерохин затврио меч баш онако како га је и отпочео.
После великих 6:0 Русија је прва у групи Х, а у Сплиту ће јој против Хрватске бити довољан и реми за директан пролаз на Светско првенство.
У случају да Хрватска изгуби од Малте, Руси на гостовању у недељу имају права и на пораз.