Од дисквалификације до победе – Хамилтон продубио драму Формуле 1!

© Фото : Lars BaronЛуис Хамилтон после Велике награде Бразила у Сао Паулу
Луис Хамилтон после Велике награде Бразила у Сао Паулу - Sputnik Србија, 1920, 14.11.2021
Возач Мерцедеса Луис Хамилтон освојио је трку за Велику награду Сао Паула и тиме продубио драму у завршници Формуле 1. Он је претходно дисквалификован у првим квалификацијама за трку у Бразилу, али га то није омело да дође до победе.
Хамилтон је трку почео са десетог места, након што је претходно у првим квалификацијама дисквалификован, али је већ у прва три круга надоместио пет позиција заостатка.
Ферстапена је престигао 12 кругова пре краја и успео да издржи као лидер све до финиша.
Иза Британца био је Холанђанин из Ред Була, који ће после ове трке имати 14 бодова предности у генералном пласману Ф1.
Последње, треће место на постољу заузео је Мерцедесов Валтери Ботас, четврти је био Серхио Перес из Ред Була, пети Шарл Леклер, а шести Карлос Сајнс, обојица из Ферарија.
Од првих десет поређали су се још и Пјер Гасли, Фернандо Алонсо, Себастијан Окон и Ландо Норис.
До краја текуће сезоне у Ф1 остало је још три трке, а прва наредна је у Катару 21, новембра.